Záchodové variace aneb toalety na nejneuvěřitelnější způsob

Vtipné pisoáry, flickr.com

Vysedávání na toaletě patří k činnostem, o kterých se v běžném společnosti příliš nemluví. Přesto může jít o zábavné a skvělé téma pro jakoukoli společenskou konverzaci na večírcích nebo podobných akcích. Stačí jen sedět na té správné toaletě…

Také si myslíte, že toalety musí být jen bílé, maximálně s nějakým zajímavě vyvedeným záchodovým prkénkem? Pak vás budeme muset vyvést z omylu. A kdo ví, možná získáte inspiraci pro zařízení společné koupelny, kde bývá právě záchodová mísa tak často přehlížena nebo dokonce schovávána za nevzhledné závěsy. Ale stačí trochu stylu a nevšedního nápadu a stane se rázem ozdobou celé místnosti. Nevěříte?

Vtipné pisoáry, flickr.com
Vtipné pisoáry, flickr.com

Šílené japonské toalety

Japonci mají ve světě pověst tak trochu bláznivého národa. Některé jejich vynálezy ale mohou být docela užitečné. Pomineme držák na toaletní papír umístitelný na hlavu pro případ velké rýmy nebo některé přinejmenším zajímavé japonské speciality a zaměříme se na toalety.

Ovládání šílené japonské toalety, flickr.com
Ovládání šílené japonské toalety, flickr.com

Ty obyčejné totiž v Japonsku takřka nenajdete. Místo toho na vás na WC vykoukne šílené monstrum plné nejrůznějších tlačítek, ve kterých jen horko těžko najdete to správné, kterým po sobě spláchnete. A co všechna pravá japonská toaleta umí? Především zvládá fungovat jako bidet. Intimní partie vám opláchne a osuší. Díky deodorizéru odstraní nepříjemné pachy z okolí a umí vám navonět i pozadí. Nelíbí se vám zvuk splachování? Pusťte si nějakou pěknou hudbu a přehlušte ho. Garantujeme vám, že nad takovou toaletou zůstanou vaši přátelé a známí stát v němém úžasu. Jen cena bude asi trošičku problém. Pravá japonského woshureto stojí okolo 100 000 jenů.

Je libo toaletní akvárium?

Toaleta a akvárium v jednom, aquaone.com
Toaleta a akvárium v jednom, aquaone.com

V běžné domácnosti se akvarijní rybky potkají s toaletou jen v případě svého úhynu (a veterináři na oplátku neúnavně vydávají doporučení, které toto chování zakazují). Ale pokud byste se i na toaletě rádi podívali na něco pěkného a milého, určitě se pořiďte toaletu Fish ‘n Flush. Místo běžné nádržky na vodu získáte plnohodnotné miniakvárium (se samostatnou oddělenou komoru pro splachování), ve kterém můžete chovat třeba platy nebo paví očka.

Pozor na domácí mazlíčky, flickr.com
Pozor na domácí mazlíčky, flickr.com

Takový malý milý kousek přírody, viďte? Není divu, že se na světovém trhu stal velmi rychle vyhledávaným fenoménem. Bohužel o životnosti rybek v takových podmínkách se nám už nic dohledat nepodařilo. Ale pokud toužíte mít ve spojené koupelně akvárium s rybičkami, mohl by tohle být dobrý začátek. Jen pozor na domácí kočičky, které by si z vašeho záchodu mohly udělat svou oblíbenou zastávku. Pořídili byste si něco podobného domů?

Toalet není nikdy dost a v restauraci tuplem

Budete-li mít někdy cestu do Tchaj-wanu a jeho hlavního města Tchaj-pej, určitě nezapomeňte navštívit restauraci Modern Toilet přímo v centru. První šok zažijete už při vstupu. Toalety se tu rozhodně neskrývají. Na záchodových mísách s průhlednými prkénky ozdobenými obrázky rostlin a zvířat se tu přímo sedí. Stoly mají tvar umyvadel a výlevek a najdete tu i další nezbytné záchodové dekorace.

Jídlo v Modern Toilet, pinterest.com
Jídlo v Modern Toilet, pinterest.com

Host, který je tu na návštěvě poprvé, se obvykle pár minut konsternovaně rozhlíží, než konečně zasedne ke stolu a objedná si něco dobrého na zub. Po chvíli čekání přijde další šok. Místo talířů totiž slouží zmenšené napodobeniny záchodových mís a jídlo uvnitř se vizuálně rozhodně nepodobá něčemu, co byste s chutí snědli. I obyčejné suflé je tu vytvarováno do nám známého tvaru, který nad kterým s odporem ohrnujeme nos, uvidíme-li ho plavat v záchodové míse.

Jídlo je tu ale velice dobré a pokud překonáte počáteční ostych, opravdu si ho užijete. I samotní tvůrci konceptu Modern toalet přiznávají, že jejich snahou je především šokovat a zmást všechny smysly. A očividně se jim to daří. Kromě Tchaj-wanu totiž brzy podobné restaurace uvidíte i jinde v Asii. A kdo ví? Možná brzy něco podobného dorazí i k nám. Vypravili byste se do restaurace, kde vám jídlo naservírují v záchodovém stylu?

Vážně chcete mít po tom všem doma nudnou klasiku pixabay.com
Vážně chcete mít po tom všem doma nudnou klasiku pixabay.com

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..