Ytong – první volba mezi stavebními systémy

Jen málo těch, kdo někdy plánovali stavbu nebo rekonstrukci, se nesetkalo se značkou Ytong – nejprodávanější a nejoblíbenější značkou produktů z lehkého pórobetonu v České republice. Obvodové stěny, vnitřní nosné stěny, příčky, stropní systémy – to vše je v portfoliu Ytong k nalezení. Jedná se tak o kompletní stavební systém, na kterém budete moci založit celou svoji stavbu, od sklepa až po komín. Jaké jsou jeho konkrétní vlastnosti a charakteristiky, v čem spočívají výhody Ytongu a pro koho představuje ideální volbu?

Co je Ytong a v čem spočívají jeho výhody?

Historii systému Ytong lze vystopovat až do první poloviny dvacátých let minulého století, kdy byla ve Švédsku poprvé připravena směs, která je dnes základem tzv. autoklávovaného pórobetonu. Od roku 1940 potom nese tato speciální směs křemičitého písku, vápna, cementu, vody, kypřidla v podobě hliníku a s charakteristicky bílou barvou obchodní název Ytong.

Důvod, pro který si Ytong rychle získal mezi stavebníky značnou popularitu, tkví v unikátních vlastnostech stavebních prvků, které jsou z něj vyráběny. Tvárnice z Ytongu jsou velmi lehké a snadno opracovatelné, přitom však odolné, stabilní a mají výborné izolační vlastnosti, což zdaleka nepředstavuje výhodu jen v chladné Skandinávii. Za většinu z těchto vlastností tento materiál vděčí vzduchovým dutinám, které se při výrobě vytváří.

Pro koho je Ytong nejlepší volbou?

Stavební systém Ytong je vhodnou volbou pro každého, kdo plánuje stavbu, přístavbu či významnější rekonstrukci svého domu nebo bytu. Ytong lze použít pro samonosné konstrukce až u pětipodlažních konstrukcí a jedná se tak o produkt, se kterým si vystačí prakticky každý, kdo se rozhodne pro stavbu svého nového domova.

Pro stavební systém Ytong se můžete vydat např. do jedné z mnoha prodejen stavebnin PRO-DOMA, kde seženete vše, co pro svoji stavbu potřebujete.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..