Vyžeňte zimu z domova jednou provždy!

Bytové textilie dokáží s tepelnou pohodou divy. pixabay.com

Proměnlivé počasí letošní zimy umí s tepelnou pohodou v bytě pěkně zamávat. Zvlášť pokud nepatříte k domácnostem s automatickým řízením teploty. Mrazivý vítr za okny nebo vytrvalý déšť ale dovede vysát teplo z jakéhokoliv bytu. Poohlédněte se proto po hřejivých textilních doplňcích.

Chce to malý koberec

Chlad od podlahy bývá velmi nepříjemný. Nejhůře ho snášejí malé děti, které si na zemi často hrají. Své uplatnění ale koberec najde i podél gauče nebo před křeslem. Chůze po jeho měkkém povrchu je navíc velmi příjemná. Nemusíte kupovat koberec přes celou místnost. Stačí malá kusovka na vhodném místě, kterou v létě jednoduše uložíte do skříně.

Vaše nohy mohou ohřát i teplé pletené ponožky, hřejivé bačkory nebo praktické vaky plněné pohankou, které lze snadno nahřát v klasické nebo mikrovlnné troubě.

Bytové textilie dokáží s tepelnou pohodou divy. pixabay.com
Bytové textilie dokáží s tepelnou pohodou divy. pixabay.com

V posteli se zahřejeme

Vytopenou místnost při usínání nesnesete, ale v noci se budíte chladem? Kupte si na zimu hřejivé flanelové povlečení vyrobené ze 100% bavlny s vlasovým efektem nebo povlečení z bavlněného žerzeje. Vyhněte se tenké úpletové bavlně a sáhněte raději po kvalitních textiliích z hustě tkaných vláken, které dlouho vydrží. Vyhněte se naopak umělým materiálů, ty teplo spíše odvádějí .

Rychlé zahřátí dokáže vykouzlit termofor, který naplníte horkou vodou. Hodit se může i elektricky vyhřívaná dečka, která by ale měla být vybavena samovypínacím mechanismem. Může se totiž klidně stát, že v teploučké posteli usnete jako špalek.

Utěsněte okna, dveře …

Stará dřevěná okna propuštění dovnitř velké množství studeného vzduchu. Kromě toho místnost samotnou ochlazuje i způsobený průvan. Zapomeňte na roličky umotané ze starých ručníků. Plyšové zarážky ve tvaru panenek nebo zvířátek plněné pískem poslouží mnohem lépe a navíc byt netradičně ozdobí.

Teplo z interiéru odvádějí i skleněné okenní tabulky, pokud tedy nemáte opravdu kvalitní vakuové trojsklo. Okno a jeho okolí je proto třeba odizolovat. Nejlépe se k tomu hodí dlouhé těžké závěsy, které ale nesmí přesahovat přes topení. Na okna, pod kterými není zdroj tepla, se skvěle hodí masivní závěsy s podšívkou případně s vatelínovou nebo flísovou vložkou, které poskytují částečnou ochranu i před hlukem zvenčí.Teplo uvnitř místnosti dokáží uzavřít i stažené žaluzie.

Řešením mohou být i termoizolační fólie, které se nalepí na okno z vnitřní strany. Pokud zvolíte typ s dodatečným zabarvením, nemusíte už používat ani záclony. V bezpečí bude nejen vaše draze zaplacené teplo, ale i soukromí. Zajímavým řešením mohou být i japonské posuvné stěny, které místnost navíc originálně ozdobí a po skončení zimní sezóny nedá jejich uskladnění příliš práce.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..