Jak vybrat nejlepší sedací soupravu?

Sedací souprava

Rozhlédli jste se po bytě a došli k neodvratnému závěru, že by to chtělo koupi nové sedací soupravy? V tom případě se je hlavně důležité neunáhlit!

Pamatujte na to, že pořízení sedací soupravy je investicí do budoucna, která není nijak levná, navíc podává příchozím návštěvám svědectví o vašem vkusu. Následující řádky by vám měly pomoci se zodpovědným výběrem.

Sedací souprava může sloužit nejen k odpočinku, ale i jako úložný prostor

Není nijak překvapivé, že klíčovou roli při výběru sedací soupravy má zpravidla její vzhled. To ale rozhodně neznamená, že by se jím měl člověk nechat ošálit a rezignovat na praktičnost.

Sedací souprava je přece již ze své podstaty určena především k odpočinku. Proto jsou tolik oblíbené válecí sedačky, u nichž sedací část vyniká svojí hloubkou. Současně je dobré myslet i na to, že sedací soupravy mohou současně plnit funkci úložného prostoru.

Jejich zásluhou se vám nebudou v bytě zbytečně povalovat časopisy, knihy, ale i celá řada dalších drobností, která v součtu umí udělat pořádný nepořádek.

Kvalitní sedací soupravy mohou být i klasických tvarů

Jestliže patříte ke starší generaci, případně jste spíše konzervativního založení, budete pravděpodobně volit klasiku umístěnou v blízkosti obývací stěny.

Klasické sedací soupravy vynikají pohodlností a rozhodně je není třeba vnímat jako synonymum slova nemoderní. Většinou záleží jen na kupujícím, jestli bude preferovat osvědčenou látku, přírodní kůži či eko kůži.

Materiál sedací soupravy se samozřejmě odráží v tom, do jaké míry bude zatížena vaše peněženka. Kvalitní sedací soupravy disponují kostrou z bukového masivu a mají výplně z kvalitních molitanů.

Nejlepší je, když máte příležitost při výběru na vlastní oči spatřit „rozkuchanou sedačku“, a můžete se přesvědčit o tom, co přesně se uvnitř nachází. V kvalitní sedací soupravě jsou i další části jako sololit, rouno, gumotextilní popruhy nebo filc.

Sedací souprava by měla být v odpovídajícím poměru s rozměry bytu

Dalším důležitým faktorem, který je třeba brát při výběru sedací soupravy v potaz, jsou samozřejmě rozměry bytu.

Sedací souprava by neměla vyplnit celý prostor, ale mělo by být možné kolem ní pohodlně procházet. Proto je třeba důkladně zvážit, jestli se do vašeho interiéru lépe hodí sedačka ve tvaru L, U nebo jednotlivé 3 sed, 2 sed a křeslo.

Ještě před nákupem se doporučuje vyznačit si v bytu prostor, který by sedací souprava s danými rozměry zabírala.

Sedací soupravy v přírodních tlumených barvách se hodí všude

Barva sedací soupravy by měla ladit s interiérem celého bytu. Je všeobecně známo, že přírodní tlumené barvy se hodí v podstatě kamkoli, naopak při výběru výrazně červené sedačky by měly být zvoleny další doplňky pokud možno ve střízlivých barvách.

Ještě důležitější kritérium výběru než barva představuje povrch sedačky. Pokud máte malé děti, dobře víte, že každou chvíli něco upustí, a proto je třeba zvolit sedací soupravu, která je dobře omyvatelná.

Stejně tak tomu je v případě, kdy mají do vašeho pokoje přístup vaši čtyřnozí miláčci. Zde je přece nutné sedací soupravu častěji čistit a vysávat!

Volba potahu

Nejběžnější jsou potahy z látky, kůže nebo koženky. U rodin s malými dětmi jsou doporučovány látkové potahy, jež jsou ošetřeny pomocí nanovel technologie, která garantuje jistou voděodolnost. Ty se čistí vlhkým hadříkem namočeným v čisté vodě.

Potahové materiály z kůže se rozlišují jemné a hrubé. Kůže představuje nejjednodušší materiál na údržbu, když se pouze setře vlhkým hadříkem a je uklizeno. Protože se ale jedná o přírodní materiál, žádá si trochu jinou péči, když se jemně natírá rozličnými vosky, což slouží k prodloužení její životnosti.

Koženkové materiály představují pogumovaný materiál, jenž nemá rozhodně takovou výdrž jako kůže, působí ale naoko efektně, a proto si jej především mladá generace často volí.

Při výběru sedací soupravy se je tedy možné rozhodnout pro celou řadu variant, vždy by ale mělo platit, že daná sedací souprava bude především sloužit svému hlavnímu účelu, a to pohodlnému odpočinku celé rodiny.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..