Vybíráme plovoucí podlahy a interiérové dveře

Podlaha

Při výběru plovoucí podlahy je zapotřebí si uvědomit, kam ji budete pokládat. Je velký rozdíl, zda bude v koupelně nebo obývacím pokoji. Na trhu je několik druhů z různých materiálů, v různých barvách. To samé platí o interiérových dveřích, které by měly být kromě všeho s podlahou barevně sladěny.

Plovoucí podlahy v koupelně

Doba pokročila a plovoucí podlahy se smí dávat i do koupelny. Skvělým řešením je podlaha bambusová, která má velmi odolné vlastnosti proti vlhkosti a je vhodná také do kuchyně. Na druhou stranu naprosto nevhodným materiálem je dřevo, které se tak dobrou odolností nevyznačuje.

Plovoucí podlahy na vytížených místech

Vytíženými místy se rozumí veřejné místnosti, chodby, obývací pokoj. Pro ně jsou určen laminát, disponující velkou odolností, taktéž jsou známé díky levnější cenové relaci, ve které se pohybují. Dojde-li však k jejímu poškození, nemusíte zoufat, velmi snadno se poničené lamely vyměňují. Avšak pozor! Sluneční světlo podlahu časem zesvětlí, tudíž nově koupené lamely budou mít odstín trochu odlišný. Doporučuje se zejména pro domácnost s domácími mazlíčky, kteří ji svými ostrými drápky často poškozují.

Interiérové dveře

Interiérové dveře by měly být vybírány rozumně a určitě byste jejich výběr neměli podcenit. Je mnoho aspektů, kterými se člověk při jejich výběru musí řídit. Nejdříve si zvolte vhodný model, dveře mohou být plné nebo částečně prosklené, hladké či s různými vlysy. Na materiálu povrchu dveří také záleží, máte možnost si zvolit například levnější fólii nebo lakovanou variantu dveří, díky které získáte odstín přesně podle vaší představy.

Nezapomínejte ani na rozměry – každý byt či dům má jiný rozměr. Posledním prvkem je kování a kliky, s jejichž výběrem – jak materiálu, tak barev vám pomohou v každé specializované prodejně.

Pokud hledáte opravdu nadčasové dveře s unikátním designem, doporučujeme interiérové dveře Hörman, jejichž kvalitní zpracování a odolnost vůči nárazům si oblíbí každý.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..