Vybíráme plastová okna. Zaměřte se na 5 hlavních věcí

Plastová okna jsou v dnešní době hitem. Používají se ve starších bytech a domech při rekonstrukcích, stejně jako jsou součástí novostaveb. Pokud i vy půjdete právě tímto osvědčeným směrem, je třeba vědět, na co se při výběru zaměřit. My doporučíme tuto pětici věcí.

Kvalita plastu

Není výjimkou, že v kvalitě plastového profilu mohou být ohromné rozdíly. Ty se následně podepisují na pevnosti, stejně jako na životnosti, ale i odolnosti. Obvykle platí, že osvědčená firma je zárukou samotné kvality plastového profilu.

Použité kování

Součástí každého plastového okna je také kování. I tady by měl být kladen důraz na kvalitu. Ta následně ovlivňuje samotné používání oken. Při pravidelném používání je kování samozřejmě namáháno. A jenom to kvalitní dokáže vydržet. Opět platí, že osvědčené a známé značky jsou sázkou na jistotu.

Izolační vlastnosti

Nejsou to jenom vlastnosti spojené s tepelnou izolací, ale roli může hrát roli také izolace zvuková. Pamatujte na to, že každé okno má určité parametry, které jsou měřitelné, a právě podle nich je třeba zjistit, jak je na tom okno s ohledem na tepelnou i zvukovou izolaci. Kvalitní plastová okna jsou vždy to nejlepší možnou volbou. Čím jsou lepší, tím větší komfort bydlení jak z hlediska pohody, tak i nízkých tepelných ztrát.

Cena oken

Hledět je vhodné také na to, kolik okna stojí. K tomu se může vázat jak jejich kvalita, tak samozřejmě i to, kolik stojí. Pamatujte na to, že cena kvalitních plastových oken nebývá nijak nízká. Na druhou stranu investice do nich se vyplatí s ohledem na jejich delší životnost, stejně jako s ohledem na kvalitu tepelné izolace, která může ročně zajistit i úsporu několika stovek či tisíců korun.

Funkčnost oken

Jsou okna, která neotevřete, varianty, které jdou otevírat klasicky, stejně jako varianty, které umožní otevřít takzvanou ventilaci či mikroventilaci. Podle svých potřeb se zaměřte právě na funkčnost, kterou oceníte nejvíce.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..