Udělejte svým dětem doma království

Hrací místnost
Zdroj fotografie: Pinterest.com

Děti během svého života přichází do různých situací. Často to může být takový mezník. Například nástup do školky nebo do školky, maturita, kulaté narozeniny a podobně. To může být pro rodiče impuls k tomu, aby svým ratolestem udělali radost, a může to být třeba překvapení v podobě nového pokojíčku.

Když vítězí oblíbené postavy a seriály

Pozměnit dětský pokoj může dát zabrat a to především proto, že děti přeci nebudou bydlet v jen tak ledajakém pokojíčku. Ještě větší problém nastane v případě, že máte doma holku i kluka. Jestliže mají pokojíček dohromady, vhodné je využít dětské koberce tak, abyste pokoj opticky rozdělili. Někomu to může připadat příliš pestré, nicméně důležité je, aby byly obě děti spokojené. Může se tak stát, že vlevo bude koberec s princeznou a vpravo se silnicemi. Na stejném principu můžete vybavit i ostatní časti:

  • Postele
  • Okna
  • Vymalovat zdi

Spánek je pro děti velmi důležitý, proto je vhodné vybrat jim takovou postel, která se jim bude především líbit. Stejně jako u koberců, dětem pořiďte dětské povlečení, po kterém touží. Podstatný je také výběr matrace. Ať už navštěvují školu nebo školku, je důležité, aby se cítily dobře.

Vyzdobte okna

Dětskému pokojíčku nesmí chybět taky příjemně laděná okna. Lépe se budou cítit tam, kde budou mít vytvořené prostředí podle svého. Dětské záclony dodají to poslední, co v pokojíčku chybí. Nemusíte dělat kompletní rekonstrukci, stačí, když se poohlédnete po v podstatě obyčejných věcech, které ale zaujmou především vaše děti. Nebojte se s nimi poradit. Pokoj lze také rozdělit pomocí závěsu uprostřed. Každé s dětí tak bude mít své soukromí. Ideální sice jsou oddělené pokoje, v některých případech to ale není možné, proto se nebojte experimentovat. Děti se vám odvděčí a vy tak nemusíte vkládat příliš velké finance do motivů, které je za chvíli přestanou bavit. Povlečení a záclony vyměníte kdykoliv.

 

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..