Tipy pro výběr šatní skříně

Šatní skříň se zrcadlem
Tipy pro výběr šatní skříně
Ohodnoť článek

Mezi nejdůležitější nábytek každého bytu patří bezesporu šatní skříň.

Na následujících řádcích se budete mít příležitost seznámit s některými radami, jež by měly být při jejím výběru rozhodně zohledněny.

Volně umístěné šatní skříně zvětšují prostor

Jedním z kritérií, jež hrají při výběru šatní skříně důležitou úlohu, je fakt, jestli bude volně stát nebo bude instalována v nějakém výklenku. Samozřejmostí pochopitelně je daný prostor důkladně přeměřit, aby se předešlo případným problémům.

Volná šatní skříň má za výsledný efekt skutečnost, že daná místnost vypadá ve výsledku mnohem uvolněněji.

Vnitřní rozměry skříně by měly odpovídat počtu lidí v domácnosti

Dalším důležitým faktorem jsou vnitřní rozměry skříně. Když jsou šaty zavěšeny rovnoměrně s bočnicí, je potřeba hloubka minimálně 60 cm, kdežto v případě, že jsou složeny do komínku, je dostačující hloubka mezi 30-40 cm.

Vnitřní výška šatní skříně by měla být opět v souladu s oblečením. Například u kabátů je nutná minimální výška alespoň 150 cm. Šířka skříně je pak volena podle toho, kolik šatstva člověk vlastní a kolik lidí si do ní šatstvo ukládá.

Šatní skříň se zrcadlem je ideální k tomu, aby mohl člověk před odchodem z domu rychle zkontrolovat svoji vizáž.

Šatní skříně mají tři běžné typy otevírání

Konečně se vyplatí věnovat pozornost i otevírání dveří. Dnes se je možné nejčastěji setkat se třemi typy. První představují francouzské dveře, což jsou plně otvíravé dveře, které mají své nároky na prostor.

Další typ jsou shrnovací dveře, jež sestávají z lamel, nemají takové nároky na prostor a dovolují rovněž široké otevření. Konečně posuvné dveře se pohybují po systému vodicích kolejnic a jsou využívané především v malých bytech.

Co se týká barev, také dnes se ještě běžně vyskytuje v celé řadě bytů šatní skříň bílá, jež ladí takřka ke každému interiéru.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..