Střešní světlíky dokáží prosvětlit váš interiér

V některých částech budov, ať to jsou velké haly, rozsáhlé komplexy kanceláří nebo byty v netradičních bytových domech, bývá hlavně v podkrovních částech nedostatek světla. Často to bývá na schodištích nebo chodbách kde nejsou okna. Pokud je taková situace v interiéru pod plochou střechou, je řešení jednoduché. Na střechu se jednoduše nainstaluje střešní světlík, který na jedné straně chrání před povětrnostním vlivy i zimou, na druhé straně však propouští dostatek světla.

banner-blava-1.02

Střešní světlíky jsou vhodné především tam, kde to konstrukce střechy dovoluje. Často se světlíky používají právě tam, kde je třeba v létě větrat nebo odvádět nežádoucí prach a kouř. Používají se tedy nejen v obytných částech, ale také na výrobních halách nebo dílnách. V některých budovách je přímo povinnost mít tyto střešní světlíky instalované, a to včetně možnosti otevření.

Pokud se rozhodnete mít v interiéru střešní světlík, můžete si vybrat z nabídky více firem. Střešní světlíky se většinou vyrábějí přímo na zakázku a přesně podle potřeb konkrétní budovy. Při přepravě světlíku se používá bublinková folie – některé části střešního světlíku můžou být vyrobeny z plastu nebo laminátu. Právě bublinková folie chrání střešní světlík před mechanickým poškozením nebo přímo rozbitím.

Po odborné instalaci střešního světlíku se můžete těšit z prosvětleného interiéru – chodby nebo schodiště. Kvalitně provedený střešní světlík můžete v parném létě použít také jako účinné větrání a odvod vodních par.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..