Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně

Kdo by s láskou nevzpomínal na útulnou vesnickou kuchyni své babičky? Již tento přirozený smysl člověka pro nostalgii je pravděpodobně důvodem toho, že se rustikální kuchyně dnes těší stále větší popularitě.

Jaké jsou hlavní znaky tohoto druhu kuchyně?

Vybavení kvalitní rustikální kuchyně

Kvalitní rustikální kuchyně nemusí být automaticky zařízena jen starožitným nábytkem. Je možné sledovat, že při porovnání s běžnými vesnickými kuchyněmi vynikne její zdobnost.

Charakteristický znak představují i malé zásuvné skříňky. S takřka mýtickou velikou pecí s komínem se dnes člověk již setká jen zřídka, její místo zaujala digestoř, jež má tvar ústí komína.

Ozdobné prvky typické pro rustikální kuchyně

Ze zmiňovaných ozdobných prvků se v rustikálních kuchyních objevuje často bohaté profilování dvířek a horních říms, vyřezávané sloupky, ale také bronzová madla a doplňky. Podobně je tomu s klasickým dřezem s kohoutky, jež mají tvar kříže.

Různé druhy rustikálních kuchyní

Rustikální kuchyně jsou dnes nejběžněji zhotovovány z PVC fólií v mnoha dřevodekorech. Patinování může přispět k tomu, že nabydou chtěného domácího vzhledu a přispějí ke vzniku domácí pohody.

Rustikální kuchyně jsou provedeny i ve francouzském, anglickém či severském stylu. Kdežto severský styl je jednoduchý a využívá hlavně světlého dřeva a bílých barev, jeho opakem je jižní styl, který je barevný a bohatě dekorovaný. Jižní styl se dále vyznačuje i historizujícími prvky a pestrým lakováním.

Nejběžněji se lze setkat s rustikálními kuchyněmi z jehličnatých dřevin

Na výrobu rustikálních kuchyní ze dřeva se užívají nejčastěji jehličnaté dřeviny. Zhotovit je lze i ze dřeva listnatých stromů, kde se nejčastěji jedná o dub, buk, ořech nebo hrušku s třešní.

Rustikální kuchyně dokážou domov zútulnit a přenést člověka do časů jeho dětství. Z té příčiny dnes patří k neoblíbenějším, přičemž jejich atraktivitu ještě umocňuje prostornost a světlost.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..