Rohové skříňky do kuchyně – skvělá volba nebo strašák všech domácností

kuchyňská baterie
Ohodnoť článek

Realizace kuchyně je mnohdy zásah, po kterém budete mít na několik let vystaráno. Proto by bylo vhodné její celé provedení předem vymyslet a naplánovat. A to z jednoho prostého důvodu. Nepraktické místo v kuchyni může znamenat pro mnohé z nás nevídanou pohromu. Lézt po kolenou a hledat v těžko dostupných skříňkách hrnce či jiné náčiní, to nemá zapotřebí opravdu nikdo. Vyřešit tuto problematickou situaci ale lze, velice snadno. Řešením jsou praktické rohové skříňky. Už právě díky tomu jsou skvělou volbou do všech kuchyní.

Jaké systémy jsou k dispozici?

Roh v kuchyni není nikdy na konci, jak vybrat správný systém rohové skříňky a maximálně využít prostor? Všechny druhy si v následujících řádcích popíšeme.

Magické koše

Velmi hojně využívané pro svoji jednoduchost a tvar. Tento systém drátěných výsuvných košů se náramně hodí do slepých rohů, proto se mu říká tzv. magický roh. Využití najde například pro ukládání malých elektrických přístrojů včetně příslušenství nebo velké nádobí. Nehodí se na drobné věci, které by měly tendenci vypadnout.

Ledvinky

V současné době patří rozhodně k nejvyužívanějším rohovým systémům, které vám trh může nabídnout. Díky této variantě využijete i zadní prostor skříňky. Překvapí vás snadná obsluha, kterou jistě oceníte.

Mondo

Jedná se o specifický systém. Mondo pracuje na principu s koši, které se ovšem neotvírají před dvířka, nýbrž zasunou se dovnitř a otáčí se společně s košem uvnitř ve skříňce. Nikde nepřekáží a můžete mít během jakéhokoliv procesu v kuchyni dvířka a přístup k věcem stále otevřený. Tuto skutečnost nedokáže opravdu žádný jiný systém.

Rohové zásuvky

Tento typ skříňky je jediný, ve kterém lze ukládat věci ve třech či čtyřech úrovních. Každý jiný systém umožňuje pouze ve dvou. Jako výhodu můžeme vyzdvihnout vysokou nosnost a plný výsuv. Nevýhodou je, že ono vysunutí obsadí veškeré místo před skříňkou, což je značně nepraktické v malých kuchyních, kde potřebujeme ušetřit místo. Vychytávek, kterých lze v kuchyni využít je nepřeberné množství.

Slepý roh

Ač se může zdát tato varianta pro mnohé nevyhovující, nemusí tomu tak vždycky být.  Můžeme říci, že výhodou je vlastně vše, co je nevýhodou všech ostatních systémů – kupříkladu i to, že můžete mít skříňku větší než všechny ostatní.

Obecné pravidlo pro zvolení univerzálního systému není a ani neexistuje. Každý má své výhody, ale i nevýhody.

Nechte si poradit od odborníků. Ti vám vřele poradí, který typ se hodí přímo do vaší kuchyně, zkrátka, nic tím nezkazíte.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..