Přírodní kámen

Dlaždice lze sehnat v mnoha tvarech a vzorech, pixabay.com

Kámen se dostává do čela oblíbených materiálů pro řešení cest, chodníků, skvěle se vyjímá jako dlažba. Krásnou barvou a strukturou zaujme i jako obklad. Svými vlastnostmi představuje v podstatě ideální materiál pro řešení venkovních prostor i interiéru. Je barevně i tvarově stálý, nevyžaduje údržbu, svůj vzhled a pevnost si zachovává i vystavený náročným podmínkám. Vyrovná se s mrazy, snáší styk s vodou, přímým UV zářením, vyniká v odolnosti vůči mechanickému poškození nebo opotřebení.

Dlažby a obklady

Pro řešení velkých ploch nabízí kámen široké spektrum možností. Vybírat můžete nejen ve vzhledu materiálu. Kámen pro obklady dokáže vytvořit souvislou ničím nenarušenou plochu. Stejně tak dovoluje pracovat s originálním členěním. Lámaný kámen, štípaný, pásky v různé tloušťce nebo nepravidelné tvary můžete kreativně využít a kombinovat. Světlé odstíny okolní prostory příjemně prosvětlí a opticky zvětší, tmavé tóny přidají eleganci a luxusní vzhled. Stejně variabilní možnosti nabízí pochopitelně i kámen pro dlažby. V řešení interiéru navíc můžete kombinovat obklady, dlažbu s dalšími prvky. Kámen vynikne jako masivní stolní deska nebo parapety.

Široké spektrum barev

Kámen nabízí nespočet možností. Barevné tóny působí jemně a elegantně, můžou však výraznou kresbou zásadně zapůsobit na vzhled okolí. Podle druhu kamene můžete barvu podpořit i vysokým leskem, nebo naopak pracovat s jemným matným povrchem. Například porfyr se zbarvuje od vínově-šedo-hnědé až po tmavé tóny, které se proměňují v závislosti na denní době a vytváří krásný kontrast. Kvarcit vyniká jemnými odstíny mezi šedou, zelenou a žlutou. V bohaté nabídce zpracovaného kamene můžete přesně realizovat své představy.

Přírodní kámen vytvoří pevný a stabilní základ pro další stavební úpravy. Nemusíte se obávat složitých úprav ani montáže. Ve specializovaném obchodě Biro-D najdete nejen inspiraci a výběr kvalitního materiálu, ale také potřebné spojovací materiály. Obsluha vám navíc doporučí postup práce, pomůže určit správné množství a navede vás i k vhodným typům kamene s ohledem na účel použití. Přírodní kámen je skvělým řešením obkladů domu, oživení zahrady, vymezení kvalitních příjezdových cest a chodníků, nebo pro originální vybavení interiéru.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..