Přírodní kámen dodá interiéru nádech luxusu

Jen málokterý jiný materiál dokáže dodat interiéru takové osobité kouzlo, jako to umí právě přírodní kámen. Skrývá v sobě nekonečnou řadu možností i způsobů využití, poměrně snadno se udržuje, a navíc je díky přírodnímu původu každý kus originál.

Přírodní kámen najde své využití doslova v každé místnosti v domě, od chodby až po ložnici. Skvěle oživí ale také kancelářské prostory nebo interiéry hotelů. Ať už zvolíte elegantní mramor, spolehlivou žulu, příjemný travertin, okouzlující quartzite, dechberoucí onyx nebo magické polodrahokamy, vždy si můžete být jisti skvělým výsledkem.

Od podlahy až po strop

Přírodní kámen lze použít v celém interiéru, a to doslova od podlahy až po strop. Kamenné podlahy, zhotovované z kamenných desek mramoru, travertinu, žuly a dalších se výborně hodí i pro alergiky. Díky výborným tepelně vodivým vlastnostem se navíc skvěle kombinují s podlahovým vytápěním.

Co do popularity a hloubky estetického dojmu nezůstávají pozadu ani přírodní kamenné obklady. Luxusně vypadají nejen na tradičních místech, jakými jsou koupelny nebo kuchyně: úžasných výsledků s nimi dosáhnete v podstatě na kterékoliv interiérové stěně. Obzvláště dobře pak vypadá kamenné obložení krbu.

Ani tím však možnosti přírodního kamene zdaleka nekončí. Z mramoru nebo travertinu můžete například svému interiéru dopřát designovou třešinku v podobě schodiště, které spolehlivě vydrží i několik desítek let. I okenní parapety, zhotovené z žulových či mramorových desek dovedou interiér až zázračně proměnit.

Prostory stvořené pro přírodní kámen

Již bylo řečeno, že přírodní kámen můžete bez obav a s úspěchem použít v kterékoliv místnosti. Jestli jsou ale pro něj některé přímo předurčené, pak je to koupelna a kuchyň.

Koupelnu můžete mít v podstatě celou kompletně zhotovenou z přírodního kamene: od obkladů a dlažby přes nádherné masivní umyvadlové desky až po speciálně povrchově ošetřenou kamennou vanu.

Stejně tak dobře můžete přírodnímu kameni zasvětit kuchyň. Kamenné kuchyňské linky a ostrůvky vypadají impozantně, a navíc je můžete doplnit i kuchyňskými skříňkami z tenčených kamenných desek. Zde je ovšem důležité si na realizaci vybrat profesionální firmu s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

I menší projekty dovedou velké věci

Nejen velké projekty z přírodního kamene se mohou stát magnetem pro oko – naopak. I například stolek z leštěného mramoru nebo i pouhá stolová deska či police dodají prostoru šmrnc a přitáhnou k sobě pohled nejedné návštěvy.

Hotová kouzla se pak dají dělat z přírodních kamenných desek ve spojení se světlem. Kamenné stěny z onyxu nebo jednoho z polodrahokamů, ať už šikovně uměle nasvícené, nebo umístěné k přírodnímu zdroji světla, neomrzí ani po mnoha hodinách jejich pozorování.

Líbí se vám přírodní kámen a chtěli byste jej použít i pro svůj vlastní projekt? Obraťte se na profesionály z kamenictví Kámen Osnice, kde budete mít na výběr ze stovek barevných variant kamenné deskoviny, a kde vám také zdarma vypracují cenovou nabídku.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..