Přineste si léto domů už teď díky interiérovým dekoracím

Letní dekorace do bytu, pixabay.com
Přineste si léto domů už teď díky interiérovým dekoracím
Ohodnoť článek

Venkovní teploty se stále blíží k vrcholu teploměru a příslib léta na nás dýchá doslova na každém kroku. Nalaďte se na přicházející období dovolených a příjemného odpočinku s ručně vyrobenými dekoracemi podle nejnovějších trendů.

Hlavním heslem léta by měly být pestré barvy. Jedině ty vnesou do našich domovů tu pravou prázdninovou náladu. Nemusíte se omezovat jen na dekorace. Barevně můžete vymalovat i stěny nebo pověste alespoň do oken pestré závěsy.

V hlavní roli květiny

Letní dekorace do bytu - květiny nemusíte aranžovat jen do vázy, pixabay.com
Letní dekorace do bytu – květiny nemusíte aranžovat jen do vázy, pixabay.com

V létě rozkvétá všude okolo nás spousta květin a byly by hřích nepřinést si je i do bytu. Začít můžete jednoduchým aranžmá z jednoho květu (živého nebo sušeného), který zapíchnete do čtverce oasisu. Pohlídejte si, aby šlo o hmotu určenou pro mokré aranžování, pokud budete pracovat s živým materiálem. V květinářstvích bývá k dostání v zelené barvě a před použitím by se měl namočit do vody alespoň na hodinu. Doprostřed oasisu zapíchněte květinu a její okolí pokryjte libovolnými zelenými listy. A jednoduchá dekorace je hotová.

Využít můžete samozřejmě i velké kytice lučních květin. Při jejich aranžování se můžete inspirovat populární ikebanou, ale i svým vlastním citem. Všeobecně platí, že velkých dominantních květů by mělo být v kytici méně než těch malých doplňkových.

V zimě vyvolávej pocit tepla, v létě chladu – tak by se dalo shrnout základní pravidlo japonského dekorování domácností. K vyvolání chladu se v létě nejlépe hodí voda. Krásným interiérovým doplňkem jsou pokojové fontánky. Ale můžete si vyrobit i vlastní pestrobarevné jezírko. Do velké mísy nebo skleněné koule napusťte vodu a na její hladinu položte libovolné květy. Ty, které po hladině nesplývají zrovna elegantně zespodu vypodložte čtverečkem bublinkové fólie. A krásná osvěžující dekorace je na světě.

Pokud se rozhodnete sáhnout po umělých květinách, omezte se na ty, které svým vzhledem co nejvěrněji napodobují své živé předlohy. Vyhnete se tak zdání kýče. Líbivým hitem jsou květinové girlandy se zabudovaným LED osvětlením, které můžete použít i na výzdobu terasy nebo balkónu. V kombinaci s papírovými lampiony budou vypadat obzvláště efektně.

Dekorace z mušlí

Letní dekorace do bytu, pixabay.com
Letní dekorace do bytu, pixabay.com

Snad každý si ze své dovolené přivezl skleničku s mušlemi a pokud náhodou ne, nejbližší hobby krámek tuto mezeru snadno napraví. Pohled na mořské aranžmá v nás dokáže vyvolat příjemnou náladu spojenou s představami volna a dovolené. Mušle můžete například proděravět ručním vrtákem a zavěsit je na stužku na poličku. Nebo je naskládejte do velké skleničky či mísy a užívejte si pohled na jejich nevšední tvary a krásu.

Moderním trendům se přiblížíte, když na své komodě nebo stole vytvoříte malé plážové aranžmá. Budete na něj potřebovat větve natřené na bílo, bílý písek a samozřejmě mušle – ty už bílé být nemusí. Všechno naaranžujte tak, aby výsledek připomínal malý kousek pláže z některého přímořského letoviska.

Nápadů na využití mušlí ale existuje ještě mnohem a mnohem více. Máte nějaký svůj oblíbený? Pochlubte se nám s ním v diskuzi pod článkem.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..