Přikrývky i polštářky formují obraz vaší ložnice

Polštáře a přikrývky
Přikrývky i polštářky formují obraz vaší ložnice
Ohodnoť článek

Přejete si, aby byla vaše ložnice v souladu s těmi nejmodernějšími trendy? V tom případě byste měli věnovat pozornost každému detailu při jejím zařizování.

Výběr vhodné přikrývky a polštáře je nutné zvažovat nadmíru pečlivě. Když již budete zabráni do procesu vybírání, nezapomeňte na to, že žádnému interiéru neuškodí vkusně vybraný polštářek!

Chcete přikrývky pro léto nebo na zimu?

Při výběru přikrývky a polštáře je nutné mimo jiné brát v úvahu panující roční období. Máte pravdu, u polštáře nehraje až takovou roli, protože své využití najde po celý rok.

S přikrývkami však může být problém!

Kdo by se chtěl v létě celé noci propotit nebo naopak v zimě drkotat zuby pod peřinou? Je samozřejmé, že v takových případech si člověk moc neodpočine a kvalita jeho spánku je mizerná. Proto se obecně doporučuje gramáž zimní přikrývky okolo 350 g/m2, v létě se má pohybovat kolem 150 g/m2.

Prošívaná přikrývka

Další kritéria pro výběr polštářů a přikrývek

Při výběru přikrývky a polštáře je současně záhodno zaměřit se i na skutečnost, jestli je chcete mít v ložnici v hypoalergenním provedení.

U přikrývek je vítanou vlastností, jestliže dokáží odvádět vlhkost a adaptovat se na změny teplot.

Polštářky v interiéru jsou zrcadlem vaší osobnosti

Dnešní doba je ve znamení různých polštářků jako vkusných doplňků interiéru. Jejich místo může být klidně i v ložnici.

Pamatujte na to, že běžný povlak na polštářek 40×40 vypovídá dost i o povaze svého vlastníka. Jste spíše veselé nebo zádumčivé povahy? Svoji náturu rozhodně můžete při výběru vhodného povlaku zohlednit.

Povlaky na polštářky se přitom vyrábí i v celé řadě nestandardních velikostí, takže se nemusíte bát, že zrovna pro ten váš se nepodaří sehnat vhodné rozměry. Povlaky na polštářky se vyrábí z řady různých materiálů, přičemž mezi nejoblíbenější patří mikroflanel nebo mikroplyš.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*