Postele s úložným prostorem oceníte hlavně v menších bytech

Zapuštěné postele jsou ideální do malých bytů, pixabay.com
Ohodnoť článek

S tímto problémem se setkal snad každý majitel menšího bytu. Kam uložit věci, aby v bytě nepřekážely a nevzbuzovaly u návštěv dojem, že je v bytě nepořádek? Jako ideální řešení se jeví postele s úložným prostorem, v nichž jsou tyto věci ihned k dispozici, současně jsou ale schované a neruší estetický dojem z bytu. Na následujících řádcích se můžete seznámit s informacemi, čím byste se měli řídit při výběru takové postele.

Postele s úložným prostorem je možné vyrobit z jakékoli postele z masivu

Postele s úložným prostorem představují ideální typ nábytku hlavně do menších ložnic, kde v nich může být uskladněno ložní prádlo i sezónní věci. Obvykle se dělí na dva typy, a to na postele s vyklápěcím roštem a postele s výsuvnými zásuvkami. Specializované společnosti nemají problém vytvořit postel s úložným prostorem z jakékoli postele z masivu ze své nabídky, když zákazník jen objedná samostatnou postel a v internetovém e-shopu vybere v sekci úložné prostory jeden ze tří způsobů prostorů pro ukládání.

Typ postele s úložným prostorem by měl být volen podle místa okolo

Na českém trhu se objevují jednolůžkové, dvoulůžkové i manželské postele s úložným prostorem. Při výběru postele je třeba zvážit, kolik zůstane místa kolem ní. Pokud ho bude dostatek, je možné zvolit úložný prostor ve formě šuplíků. Těch může být hned několik. Když je v pokoji méně prostoru, je lepší preferovat speciální vyklápěcí rošty, jež se mohou vyklápět do boku nebo do čela. Výklopný systém má být volen podle toho, odkud se k posteli přistupuje. Rošt postele může být kdykoli odklopen i v případě, kdy se využije motorové polohování roštu.

Vyšší postel znamená větší úložný prostor

Obvykle se doporučuje výška postele mezi 45-55 cm, ale ani v okamžiku volby vyšší postele není nutné litovat. Z takové postele se mnohem jednodušeji vstává a úložný prostor může být mnohem větší.

U postele s úložným prostorem je nutné řešit odvětrávání

Odborníci doporučují pohlídat si, aby byly postele opatřeny speciálními průduchy, jež mají garantovat dostatečné odvětrávání matrace i v okamžiku, kdy je úložný prostor plně využit. Také úložný prostor by měl být dostatečně odvětrán. Řešení představují větrací otvory na dně úložného prostoru. Ideální je, když je úložný prostor menší než rám postele, protože vzduch potom cirkuluje ze všech stran úložného prostoru.

Postele s výsuvnými zásuvkami jsou ideální pro uskladnění peřin

Postel s výsuvnými zásuvkami se užívá kupříkladu pro uskladnění peřin. Peřiny je totiž možné ráno jen uzavřít do zásuvek postele, takže je nikdo nemusí komplikovaně přenášet do peřináče.

Z pestré nabídky postelí s úložným prostorem si je možné vybrat kupříkladu v prověřeném internetovém e-shopu Spíme.cz .

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..