Plexisklo je v porovnání s běžným sklem bezpečnější

Plexisklo
Ohodnoť článek

Zalitujete při vyslovení pojmu polymethylmetakrylát, že jste nebyli o hodinách chemie pozornější, protože nevíte, co si pod tímto termínem představit?

Není nutné smutnit, protože označení plexisklo již zná každý! Jedná se o šikovný materiál, který se využívá v celé řadě odvětví.

Historie plexiskla sahá do doby mezi válkami

Plexisklo má za sebou již poměrně bohatou historii, když poprvé spatřilo světlo světa v německých laboratořích roku 1928.

Již od začátku se těšilo značné oblibě díky svým vlastnostem, z nichž byla vyzdvihována pevnost, lehkost a vyšší odolnost. Mezi další přednosti plexiskla patří i jeho dokonalá průsvitnost.

Řezání plexiskla po sobě zanechává charakteristické stopy

Plexisklo je možné různým způsobem upravovat, což je nejlepší svěřit na starost zkušeným firmám.

K běžným činnostem patří řezání plexiskla, k němuž se využívá speciálních řezných kotoučů se zvláštním broušením ostří, jež garantují, že řezaná hrana není zapečená či vyštípaná.

Jejím typickým znakem bývají stopy po pilovém kotouči, které nemusí vždy působit esteticky. Pokud někomu vadí, je možné je nechat zaleštit.

Ohýbání plexiskla se děje rozličnými způsoby

Plexisklo je možné různě ohýbat, což je důvodem, proč dnes bývá proti klasickému sklu často upřednostňováno. Ohýbání plexiskla se děje „obyčejně“, „ s obloukem“ nebo se realizuje žíhání do oblouku. Prvním způsobem se ohyb vytvoří pomocí lokálního ohřátí materiálu a zlomením na požadovaný úhel.

Většího oblouku lze dosáhnout prostřednictvím víceplošného nahřívání a tvarování podle prvku, jenž propůjčí oblouku svoji tvar a velikost. Konečně vytvoření oblouku o určité velikosti zakřivení z rovného kusu materiálie uskutečnitelné jen celoplošným ohřátím v žíhací peci.

Prodej plexiskla a jeho úpravu zajišťují specializované firmy, mezi nimiž je možné jmenovat AZ Plastik Ždánice.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..