Montáž dřezové baterie

Dřezová baterie

Kuchyňská baterie je jedním z nejčastěji používaných zařízení v každé domácnosti, kde plní kromě své primární funkce často i roli estetickou. Není proto žádným překvapením, že čas od času nastane čas pro její výměnu, ať už proto, že dojde k jejímu poškození, nebo proto, že její vzhled již není natolik líbivý jako u nové, čisté a lesknoucí se baterie. Výměna kuchyňské baterie není nikterak náročný proces, neuškodí ale zopakovat si ve stručnosti její postup a připomenout si základní pravidla, která je při výměně třeba dodržovat.

Postup montáže baterie

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro montáž nové baterie, povedou vaše kroky do prodejny domácích potřeb nebo některého z velkých hobby marketů, kde si vyberete baterii podle svých potřeb a vkusu. Doma potom můžete přistoupit k její montáži. Nejprve je třeba udělat si v prostoru pod dřezem dostatek místa, v praxi to často znamená vyklizení skříňky, která se na tomto místě často nachází nebo vysazení jejích dvířek. Poté je možné začít s demontáží staré baterie, nezapomeňte si ale předtím vypnout hlavní přívod vody.

Dřezová baterie montáž

Vyjmutí staré baterie

Při demontáži začněte s odpojením sifonu (v tuto chvíli může vytéct určité množství zbytkové vody, není proto od věci si pod sifon dát např. kbelík) a následným odšroubováním starých hadic k rohovým ventilům, k tomu budete potřebovat otevřený klíč příslušné velikosti. Poté stejným způsobem uvolněte matice na závitových tyčích staré baterie (typicky jde o dvě matice) a sejměte je. V tu chvíli je stará baterie uvolněna a i s připojovacími hadicemi ji lze celou vytáhnout.

Montáž nové baterie

Po vyjmutí staré baterie je čas na montáž té nové. Nejprve k ní připojte nové propojovací hadice a otvorem v dřezu nebo desce kuchyňské linky je protáhněte. Následně upevněte baterii přišroubováním stabilizační destičky (opět půjde o dvě matice na závitových tyčích nebo podobný systém). V tuto chvíli zbývají poslední dva kroky. Tím prvním je opětovné připojení propojovacích hadic na rohové ventily (pozor na správné přiřazení teplé a studené vody), tím druhým potom připojení sifonu.

Dřezová baterie montáž

A máte hotovo!

Po realizaci všech těchto kroků je baterie připravena k použití. Zapněte tedy hlavní přívod vody, vyzkoušejte funkci baterie, pevnost jejího uchycení, a především pak těsnost jednotlivých spojů. Vizuálně i pohmatem ruky ověřte, že voda nikde neprotéká. Pak již zbývá jen odnést starou baterii do nejbližšího sběrného dvora.

Výměna baterie je také vhodnou příležitostí ke zkontrolování dalších částí, konkrétně rohových ventilů a sifonu. Pokud shledáte některé z nich zanešené, špatně těsnící apod., je potom na místě využít situace a také je vyměnit. Kuchyňský dřez včetně baterie tvoří přirozené centrum celé kuchyně. Nezanedbávejte proto jejich údržbu a neváhejte je vyměnit v případě, že již neplní svoji úlohu stoprocentně.

1 Komentář na Montáž dřezové baterie

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..