Moderní kuchyně si zaslouží dřevo

Moderní kuchyně by měla být nejen příjemná na pohled, ale i praktická. Známe materiál, který rázem vytvoří teplo domova, a o jeho kvalitách nelze pochybovat. Dřevo vdechne kuchyni zvláštní ráz a zároveň splní všechny praktické požadavky, pokud ho využijete na správných místech a dobře se o něj postaráte.

Pokud si dřevěnou kuchyň představujete výlučně v rustikálním „chatovém“ stylu, rádi vás vyvedeme z omylu. Ačkoli i tradiční venkovská kuchyně umí zaujmout a mnohým domácnostem se hodí, dřevo patří stejně do moderní kuchyně. Inspirujte se následujícími tipy a pusťte do své kuchyně dřevo.

Kontrast materiálů

Dřevo je samo o sobě výrazné, ale nejvíce vynikne, pokud jej zkombinujete s jinými materiály. Velmi dobře funguje kámen, mramor, sklo a bílý laminát – lesklý i matný. Dřevo bude při takové kombinaci výrazné barvou i texturou, zároveň trochu ušetříte, protože dřevěné nemusí být všechny skříňky.

Masivní kus dřeva

Pokud se rozhodnete pro masivní kus dřeva s přiznanou strukturou, zaručujeme vám, že vaši kuchyni si zapamatuje každý, kdo do ní vstoupí. Kus přírody, přizpůsobený moderním požadavkům, opět nejvíce vynikne samostatně. Zkuste ho použít jako pracovní desku, barový pult nebo jako aplikaci na stěně.

Dřevěné doplňky

Chcete-li do své kuchyně zakomponovat dřevo, ale nechcete kvůli tomu měnit celou kuchyň, řešením jsou dřevěné doplňky. Misky, prkénka, dřevěné příbory, hodiny, dekorace na zeď … Možností je mnoho, řešení je poměrně levné a efekt zaručen.

Dřevěné kombinace

Výroba dřevěné kuchyně z masivu na míru má (mimo jiné) tu výhodu, že dřevěný materiál víme použít na více místech a vizuálně tak propojit celý interiér. Nemusíte projít desítky obchodů, dokud najdete barvu či styl, který bude pasovat k vaší lince – kuchyňský stůl může být vyroben z téhož dřeva, jako vaše pracovní deska. Zbytky dřeva se dají použít na doplňky, čili materiál bude využit do posledního kousku.

TIP: Jak na návrh a rekonstrukci kuchyně

Dřevo na nečekaných místech

Dřevěný stůl či židle jsou klasika, která je příjemná na pohled a nic jí nezkazíte. Pokud však máte rádi originalitu, překvapit můžete i dřevem na nečekaných místech. Dřevěné stínítko na lampu či úchytka sladěná s doplňky? Pokud máte zajímavé nápady, rádi vám je zrealizujeme.

Ať už máte jasnou představu o svém vysněném interiéru, nebo si chcete nechat poradit, neváhejte oslovit kuchyňské studio na stránce www.zarizujibyt.cz

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..