Ložnice z masivu kladou důraz na klidný spánek i spojení s přírodou

Ložnice z masivu vydrží opravdu dlouho, pixabay.com

V ložnici trávíme velkou část svého života. Měla by proto být zařízena maximálně účelně a komfortně, abychom se každé ráno probouzeli odpočinutí a připravení na další den. Ložnice z masivu jsou oblíbené především pro svou dlouhou životnost – vždyť proč si po dvaceti letech zvykat na novou postel, když ta z masivu vám vydrží mnohem déle?

Hlavní předností ložnice z masivu je použité čistě přírodní dřevo. Při použití dřevotřísky nebo jiných levných materiálů může po čase docházet k uvolňování lepidel nebo chemických barev do vzduchu, který každou noc dýcháme. To jistě není příjemná představa. Přírodní dřevo je naproti tomu ošetřeno jen přírodními vosky nebo zdravotně nezávadnými laky, které dovolují vyniknout jeho půvabné a charakteristické struktuře a kresbě. Na dotek velmi příjemná je potom úprava povrchu za pomoci voskových olejů, které kombinují přednosti. Další variantou jsou i luxusní voskové oleje, které jsou navíc odolné proti většině typů skvrn.

V hlavní roli přírodní dřevo

Ložnice z masivu vydrží opravdu dlouho, pixabay.com
Ložnice z masivu vydrží opravdu dlouho, pixabay.com

Nábytek z masivu se nejčastěji vyrábí ze smrkového nebo bukového dřeva. Často se ale lze setkat i s borovicí nebo dubem. Od tvrdosti dřeva a náročnosti jeho opracování se odvíjí i cena. Smrkové a borovicové dřevo je nejměkčí, buk je někde uprostřed a dubové ložnice z masivu patří ve své kategorii k tomu nejlepšímu, co můžete dostat.

Masiv je sám o sobě velmi spolehlivý materiál pro výrobu nábytku, ty nejnamáhanější části mohou být vyrobeny i z 3-5 centimetrů silných prken. Masiv je odolný a dobře drží tvar. Postele z dřevotřísky se už po několika letech začínají prohýbat v roštech a vrzat, u masivu tyto problémy nehrozí. Měkký masiv (borovice, buk, smrk) je náchylnější k mechanickému poškození. Stačí, aby vám na hranu postele spadl například hrnek a dočkáte se nepříjemného vrypu. Tvrdý dubový masiv se zase snadno poškrábe a zaleštění této nepříjemné vady se bez speciálního přípravku neobejde.

Stejnou vadou na kráse trpí u moderní lesklé laky, které jsou v ložnicích stále žádanější. Na těch je vidět opravdu každý šrám, o neposedných prstech dětí ani nemluvě.

Na míru i se skrytými šuplíky

Většina ložnic obvykle neoplývá nadbytečným místem, proto se určitě vyplatí popřemýšlet o nábytku vyrobeném přímo na míru. Práce s masivem je přímo stvořená pro nejrůznější atypická řešení a nemusíte kvůli tomu pokukovat po zahraničí. Kvalitní firmy nabízející tuto službu najdete i v našich končinách.

Ložnice z masivu v bílém provedení působí velmi moderně, pixabay.com
Ložnice z masivu v bílém provedení působí velmi moderně, pixabay.com

Robustní tělo postele ale může v ložnici ušetřit spoustu místa. Dají se do něj totiž zabudovat nejrůznější šuplíky a poličky, které pomohou s uskladněním ložního prádla nebo třeba sezónního oblečení. Zatuchliny se bát nemusíte, moderní kolekce nábytku si umí poradit i s funkčním odvětráváním úložných prostor.

A jestliže příliš nestojíte o přírodní vzhled své ložnice, není problém nechat všechno vybavení z masivu vyrobit například v moderní bílé nebo černé barvě. Jednoduché struktury masivu se navíc hodí i do minimalistického interiéru, který je jinak velmi těžké správně zkombinovat.

TIP: Ložnice z masivu můžete v e-shopech často najít také pod označením rustikální. Původně šlo o specifický styl sedláckého venkova charakteristický právě přírodní kresbou dřeva a zdobnými vyřezávanými prvky. Dnes se toto označení používá často jako všeobecné pojmenování pro nábytek z masivu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..