LED žárovky Philips Hue rozjasní váš dům

Phillips osvětlení
LED žárovky Philips Hue rozjasní váš dům
Ohodnoť článek

Máte v poslední době pocit, že osvětlení obýváku není, co bývalo? Myslíte si, že se vám horší zrak a přemýšlíte nad návštěvou oftamologa? Vysvětlení může být mnohem prozaičtější a souviset s nedostatečnou kvalitou led žárovek, které používáte.

Na následujících řádcích se dozvíte několik užitečných rad, jak byste měli při jejich zodpovědném výběru postupovat.

Při výběru led žárovky se zajímejte především o její svítivost!

Naprosto nejdůležitější atribut představuje světelný tok, jenž se měří v lumenech a stanovuje, do jaké míry bude žárovka schopná svítit.

Obvyklé klasické 100 W led žárovky disponují svítivostí 1300 lumenů. Proto se při výběru náhrady nenechte ošálit některými vychytralými nebo nepoučenými prodejci, kteří vám jsou schopni tvrdit, že je plnohodnotně nahradí 75 W žárovky. Není to pravda a vy to pocítíte sami na své kůži tím, že si skutečně budete myslet, že se vám začaly kazit oči!

Nezapomínejte si zjistit spotřebu

Dalším důležitým prvkem, jenž by měl být brán do úvahy při výběru, je spotřeba. Ta by se měla pokaždé porovnat se svítivostí.

Někdy se je možné setkat s tím, že stejně vypadající led žárovky se můžou ve své svítivosti lišit až o 40 %!

Led žárovky kupujte jen certifikované a u prověřených prodejců

Je samozřejmé, že při výběru žárovky by měla mít klíčovou úlohu především její kvalita. Tu však pozná na první pohled bohužel jen vizionář.

Přesto se je možné při výběru nového osvětlení do obýváku orientovat alespoň podle toho, jestli žárovky disponují nějakými certifikáty jako kupříkladu žárovky Philips Hue.

Žárovky bez certifikátu mohou být dokonce v extrémních případech velmi nebezpečné.

Pamatujte na to, že led žárovky kupujete na delší časové období, než tomu bylo u klasických žárovek, a proto je vhodné vědět, že je budete mít v případě potřeby u koho reklamovat.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*