Kování plastových oken

Kování plastových oken
5 (100%) 1 vote[s]

O plastových oknech bylo napsáno již miliony řádků a jsou to právě ony, jež rozdělily pomyslnou armádu stavebníků na dva tábory. Na milovníky nových technologií, jež akceptují jejich unikátní vlastnosti a na staromilce, kteří se k plastovým oknům staví zády a nechtějí slyšet žádnou argumentaci. Dobrá. My se dnes ale podíváme na jinou část oken, než je použitý materiál; na kování oken, které stálo vždy diskusím jaksi v pozadí, což je ale škoda, protože právě kvalita použitého okenní kování, je pro funkci plastových i dřevěných oken zcela zásadní.

Kvalitní okenní kování vydrží po celé generace

Řada firem, jež vyrábí plastová okna, ve snaze co nejvíce ponížit náklady, jde cestou nejmenšího odporu a vybírá pro své produkty ne zcela kvalitní – neznačková kování. Díky “levným” materiálům a špatné konstrukci má kování, ač jde o velmi namáhavou část oken, nedostatečnou funkčnost, krátkou životnost a neobstojí ani po stránce izolační, a to v ohledu tepelném i zvukovém. Většinou vás takové “kování” začne trápit ihned po první zimě, je velmi náchylné ke korozi a dochází často dokonce i k jeho deformaci. Problémy budete mít také s jeho seřízením, okna obvykle nejdou dovřít a mohou i drhnout. Když začnete tuto nepříjemnou situaci řešit, výsledkem bohužel nejčastěji bývá výměna celého kování, což je velice nepříjemné a také značně nákladné.

Systém okenního kování
Systém okenního kování SIEGENIA–AUBI s konvenční technikou montáže.

Kvalitní značkové kování vám přinese klid

Ano je to tak. Kvalitního kování u oken si většinou ani nevšimnete. Nedělá potíže, okna se tiše otvírají i zavírají, tak proč něco řešit. Stačí jednou do roka ošetřit silikonovým olejem a toť vše. Jedním z nejkvalitnějších kování na trhu, které je s oblibou výrobci oken používáno, je precizní německé okenní kování SIEGENIA–AUBI. Jedná se velmi inovativní výrobek, jež je určen pro plastová i dřevěná okna té nejvyšší kvality; na tom se svorně shodnou dokonce i oba tábory armády stavebníků.

Kování SIEGENIA–AUBI nabízí dokonalý rovnoměrný přítlak křídla k rámu, jehož důsledkem jsou logicky vynikající izolační vlastnosti okna. Tento typ kování je oblíben i pro svoji vysokou funkčnost a maximální bezpečnost. Navíc SIEGENIA–AUBI splňuje i nejvyšší nároky na komfort a přináší do vaší domácnosti stylový design. U výrobců plastových i dřevěných oken je toto kování velmi oblíbené také díky minimální logistice a velmi jednoduché montáži. Okenní kování SIEGENIA–AUBI je možné instalovat i na okna hliníková.

Okenní kování
Systém okenního kování SIEGENIA–AUBI.

Ve společnosti Oknoplastik vsadili na jistotu

Jedním z prozíravých výrobců plastových oken, kteří osazují svá okna okenním kováním SIEGENIA–AUBI, je i česká společnost Oknoplastik, která se výrobou oken zabývá již přes 15 let. Jen pro informaci, okna v provedení Oknoplastik STANDARD mají dva bezpečnostní kameny a nově konstruované uzavírací kameny z velmi odolného materiálu, mikroventilaci a také konstantní výšku kliky. Okna Oknoplastik disponují navíc letním a zimním režimem ventilace, jež umožňuje zvolit si podle svého uvážení míru vyklopení okna podle roční doby a také podle toho, jak moc chcete větrat. Okna Oknoplastik osazená kováním SIEGENIA–AUBI mají také zabudovanou pojistku proti zavírání oken průvanem.

Ventilace okno plastik
Ventilace Oknoplastik má letní a zimní režim.

Společnost Oknoplastik díky kvalitním komponentům, precizní práci a nejmodernějším technologiím, které při výrobě oken používá, vám může nabídnout na plastová okna záruku až 40 let.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..