Klimatizace do bytu – nad čím se před koupí zamyslet?

Léto se nezadržitelně blíží a nejste spokojeni s výkonem staré klimatizace? Nebo si chcete klimatizací zpříjemnit bydlení, ale nevíte jak si vybrat správně?

Pravda je taková, že na trhu dnes existuje ohromné ​​množství klimatizací do bytu a výběr proto nebude úplně jednoduchý. V následujících řádcích přinášíme pár rad, které vám budou nápomocné, a věříme, že vám rozhodování a samotný výběr usnadní.

Klimatizace do bytu podle očekávání

Ještě předtím než budete pátrat po té správné klimatizací do vašeho bytu, tak byste si měli ujasnit několik základních věcí. V prvé řadě byste si měli ujasnit funkce, které od klimatizace požadujete.

Některé klimatizace do bytu totiž kromě ochlazování vzduchu nabízejí i možnost topení. Novější modely dokáží také upravit vlhkost vzduchu, odstranit nečistoty, prach, bakterie, viry či různé alergeny.

Výkon klimatizace

Při výběru správné klimatizace do bytu je výkon nejdůležitější parametr a v žádném případě by se neměl stanovit odhadem. Potřebný výkon klimatizace totiž nezávisí jen od výšky a velikosti místnosti, ale také na faktorech, jako je orientace místnosti na světové strany, plocha a typ oken, počet osob v bytě nebo samotná izolace bytu.

Hlučnost a filtrace

Bytová klimatizace by měla vnést do vašeho domova vytoužené tepelné pohodlí. Nepokazte si ho však výběrem klimatizace s velkou hlučností. Ačkoliv je dnes každá klimatizace do bytu navržena tak, aby měla co nejtišší chod.

Přijatelná hodnota hluku pro klidné spaní je na úrovni 20 – 30 dB. Při velké většině kvalitních klimatizací se úroveň tohoto hluku na kvalitě spánku nijak neprojevuje.

Při výběru klimatizace věnujte pozornost i filtru. Je důležitou součástí každé klimatizační jednotky. Odstraňuje, resp. zachycuje zápach nebo pyl. Dražší klimatizace obsahují nejen prachový filtr, ale i ionizátor či uhlíkový filtr.

Umístění klimatizace v bytě

Na to aby byla klimatizace v bytě co nejefektivnější, tak musí být vhodně umístěna. Rozhodně se nejedná o kus nábytku (i když některé dražší jsou na pohled opravdu pěkné), který můžete „složit“ kdekoliv. Klimatizační jednotka by měla být umístěna tak, aby chladný vzduch nefoukal přímo na lidi v místnosti. Díky směrovým a výškovým lamelám můžete samozřejmě nastavit proudění vzduchu tam, kde je třeba zchlazení.

Spolehlivý servis

Pokud uvažujete nad koupí klimatizace do bytu, výše zmíněné rady vám v rozhodování určitě pomohou. Kromě toho se podívejte i na recenze jednotlivých klimatizací. Jednoduše se zeptejte na spokojenost.

Pamatujte si, že při koupi klimatizace a službách spojených s klimatizací (montování nebo případný servis) by se rozhodně nemělo šetřit. Jen tak se vám investice do většího komfortu v rámci bytu vyplatí na 110 %.

Vynasnažte proto vybrat si takovou firmu, která se již dlouhodobě specializuje na prodej klimatizace. Mnoho dokáží napovědět i případné pozitivní reference. Takové servisy, nebo servisní technici určitě disponují nezbytnými přístroji, odbornými znalostmi a povoleními, jako například ENCOFA.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..