Jaké rostliny jsou pro bytové podmínky těmi nejlepšími

Rostlina

Nastěhovali jste se do nového bytu nebo rodinného domu a nemáte ještě pořízené nové vybavení, a to včetně rostlinek? Pak na nic nečekejte a poohlížejte se společně s nákupem nového vybavení po rostlinách. Možná si řeknete, že rostliny nejsou příliš důležité a mohou počkat, ale opak je pravdou. Je pochopitelné, že se budete chtít zaměřit nejprve na prostředí svého bytu nebo domu, ale k tomu bezpochybně patří i živé rostliny. Dokázali byste si bez nich život představit? Vaše odpověď bude nejspíš ne. Proč tedy vyčkávat, když můžete vzít vše najednou?

Rostliny dodají interiéru správný nádech

Do vnitřního prostředí se nehodí jakákoliv rostlina. Zvlášť ne přes zimu, kdy se v bytech topí a teploty přesahují hranice 25°C. Vybírejte z těch, které zvládají domácí prostředí. Teprve poté se dívejte na vzhled a barvy konkrétních rostlin. Zkuste být odvážnější a originálnější, proto vybírejte například z kaktusů. Ty jsou pro bytové podmínky jako stvořené. Kromě toho budou převážně malé kaktusy v květináčích skvěle doplňovat váš parapet na okně.

Tchynin jazyk

Tchynin jazyk je rostlinou jistě známou všem, kteří se tomuto odvětví věnují. Kdo alespoň jednou vybavoval rostlinami svůj nebo cizí byt, bude tento nádherný tchynin jazyk znát. Podle odborníků údajně do bytu dodávají energii a celkově posilňují náladu. Setkat se s ní tak lze u obyvatel využívajících Feng Shui bydlení. Tchynin jazyk se nebojte využít ve více místnostech.

Athurium aneb rostlina vody?

Athurium je další skvělou volbou v oblasti bytových rostlinek. Jeho péče je postavena především na vodě, takže s ní v tomto případě rozhodně nesmíte šetřit. V jiných směrech po vás nebude téměř nic vyžadovat.

Rostliny poslouží také jako dekorace

Rostliny v bytech nebo domech už dávno neslouží pro jakýsi pocit kyslíku, ale skvěle se hodí i jako dekorace. Jestliže neuznáváte umělé sošky, vázy nebo jiné bytové doplňky, bude pro vás toto řešení tím nejlepším.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..