Jaké polštáře se hodí do vaší ložnice?

Polštáře a přikrývky
Jaké polštáře se hodí do vaší ložnice?
Ohodnoť článek

Vydatný spánek je základním předpokladem toho, aby se člověk ráno vzbudil odpočatý a s dostatečným množstvím sil do následujícího dne. Jestliže se tak neděje, je na místě zamyslet se nad možnými příčinami takového neutěšeného stavu.

Věděli jste, že důvodem může být i volba špatného polštáře?

Na následujících řádcích se můžete seznámit s některými druhy polštářů, které vám přinesou tolik potřebný vydatný odpočinek a efektivní regeneraci celého těla.

Antibakteriální polštáře roztoče do postele nepustí

Především alergici ocení antibakteriální polštáře, které v sobě obsahují ionty stříbra, díky čemuž zamezují množení bakterií.

Mezi jejich charakteristické vlastnosti patří nejen hygieničnost, ale také prodyšnost a pružnost. Antibakteriální a protiplísňové vlastnosti mají také polštáře z bambusových vláken.

Zdravotní polštáře něco vydrží!

Zdravotní polštáře vynikají nejen svým vysokým hygienickým standardem, ale i tím, že je možné je prát a sušit při vysokých teplotách. Udává se možnost praní při teplotě 95 °C a sušení v sušičce do 120 °C.

Ideální je jejich využití kupříkladu v nemocničních zařízeních, kde je nutné tyto polštáře často vyměňovat. Použitá tkanina a konstrukční řešení garantuje daleko delší životnost než u polštářů, které jsou vyrobeny z bavlny.

Péřové polštáře vám přinesou klidný spánek dětských let

Kdo by s láskou nevzpomínal na dětství a spánek u babičky na prázdninách, kdy se ráno budil jako politý živou vodou? Na vině nebylo jen mládí, ale také péřové polštáře!

Jistě potěší, že v prověřených eshopech jsou dnes k zakoupení právě takové polštáře z prvotřídního jemného husího peří a dalších drobných peříček.

Péřové polštáře mají v oblibě i alergici na domácí prach. Společným rysem péřových polštářů je jejich jemnost a dostatečně silná opora hlavy.

Vlněné polštáře se objevují v mnoha českých ložnicích

Klidný spánek bez výrazných teplotních výkyvů garantují i vlněné polštáře zhotovené ze 100% vlny. Výborné termoregulační a antialergické vlastnosti jsou u nich samozřejmostí.

Kdo volí jaký polštář?

Výběr polštáře by se měl dít s ohledem na výšku matrace. Platí přímá úměra, že majitelé měkčích matrací by si měli pořizovat vyšší polštáře.

Podobně volí vyšší polštáře i lidé, kteří spí na boku nebo mají široká ramena. Nižší polštáře preferují lidé, kteří jsou zvyklí spát na zádech nebo na břiše a majitelé tvrdších matrací.

Polštář by měl být vybírán po důkladném uvážení

Polštáře by měly být vždy vybírány s ohledem na zvyklosti budoucího majitele. Pohříchu bývá jejich výběr často odbýván, což se může v budoucnu projevit nečekanými, ale o to nepříjemnějšími zdravotními problémy.

Při volbě některého z výše zmiňovaných druhů polštářů se ovšem toto riziko do značné míry minimalizuje.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..