Jaká okna vybrat do svého domu?

JIS okna
Jaká okna vybrat do svého domu?
5 (100%) 1 vote

Tento spor rozhodně není jednoduché rozhodnout. Víte snad vy, jaká okna jsou ideální?

Příznivci plastových, dřevěných, hliníkových i špaletových oken si vždy najdou dostatek argumentů, proč jsou jimi preferovaná okna nejlepší. Také odpůrci daného řešení se však nenechají v počtu důvodů zahanbit.

Na následujících řádcích jsou shrnuty nejdůležitější argumenty pro i proti jednotlivým typům oken.

Dřevěná okna jsou ekologická a mají dlouhou tradici

Dřevěná okna mají tu výhodu, že vynikají tvarovou stabilitou a pevností, když na ně nemají vliv rozdíly teplot. Disponují i výbornými tepelnými a akustickými izolačními schopnostmi.

Dřevěná okna JIS

Dřevo umí rovněž řídit vlhkost v místnosti a udržovat zdravé klima. Dřevěná okna vynikají také svojí ekologičností.

Plastová okna jsou levná

Plastová okna jsou v porovnání s dřevěnými okny takřka bezúdržbová.  Další jejich předností je skutečnost, že vynikají dlouhou životností, takže se v případě dobrého výběru jedná o investici doslova na celý život.

Plastová okna JIS

TIP: Podívejte se na podrobný průvodce, jak správně vybrat plastové okna.

Zastánci plastových oken poukazují i na jejich mimořádné izolační vlastnosti, a to i co se týče zvuku, což ocení hlavně lidé, kteří žijí v bezprostřední blízkosti silnice. Nezanedbatelnou předností je jejich nižší cena při porovnání s dřevěnými okny.

Hliníková okna jsou ideální pro velké prostory

Hliníková okna představují variantu k plastovým oknům, která je podstatně dražší. Tuto investici majiteli vynahradí svojí vysokou pevností a odolností, extrémně dlouhou životností a tím, že jsou lehká, takže se s nimi snadno manipuluje.

Hliníková okna JIS

Díky jejich vlastnostem je možné hliníková okna vyrábět v daleko větších rozměrech než dřevěná nebo plastová. V porovnání s plastovými okny mají ta hliníková horší tepelně izolační vlastnosti.

Špaletová okna dokonale chrání před hlukem

Možnost představují i špaletová okna, jež citlivým způsobem řeší nároky na originální vzhled. K jejich přednostem patří mimořádné tepelně izolační vlastnosti a dobře chrání před hlukem. To je zapříčiněno mimo jiné tím, že moderní špaletová okna jsou osazena na vnější straně rámu dvojsklem, jež má dvojité těsnění a na vnitřní straně je instalováno jedno sklo.

Při výběru oken je proto důležité zvážit, jaké vlastnosti od oken především požadujete. Teprve potom se můžete zodpovědně rozhodnout.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*