Jak zařídit dětský pokoj pro kluka?

Do pokoje pro kluka nemusíte dávat jen modrou barvu. Dětský pokoj pro chlapce může mít mnoho podob a dnešní výběr zařízení dává nekonečné možnosti.

 

Pokud si váš syn přeje být nějakou pohádkovou postavou nebo je zblázněný do filmového hrdiny, máte vyhráno. Pak můžete zařídit interiér podle vzoru spidermana, supermana, piráta, námořníka či automobilového závodníka. Klidně se pusťte do námořnického stylu, na strop dejte rybářské sítě, na dveře záchranný kruh a na čelo postele mušle i mořské hvězdice. Postel zvolte ve tvaru lodě a na stěny dejte tapety s kouzelným mořským světem. Použijte závěsy, povlečení pro děti a bytový textil s modro-bílými námořnickými pruhy. Koberec může imitovat vzhled písečné pláže.

 

Prostor pro fantazii

Tmavší barvy použijte na koberec a nábytek. Na stěnu dejte klasickou křídovou tabuli, kam se dá kreslit a psát. Přidejte barevné počítadlo, magnetickou tabuli a písmenka. Tmavší základ pokoje pak rozzáříte světlejšími a veselejšími barvami. Polštářky mohou nést design aut, lodí, fotbalových míčů nebo jiného oblíbeného sportu či hrdiny vašeho syna. Celý pokojíček dokreslí a podtrhnou klučičí atmosféru.

Podlaha nebo koberec

Pokud nechcete pokrývat celý pokoj kobercem, dejte ho pouze tam, kde si dítě hraje. Vytvořte speciální hrací koutek, kde bude mít i svoje místo na hraní. Nezapomeňte na stolek a pohodlnou židli. Do budoucna se mu bude hodit na společenské deskové hry, kreslení, učení, modelování a hraní. Každý detail dětského pokojíčku by měl být promyšlený a funkční. Dominantou je kvalitní dětská postel.

Kouzla s barvami

Pokud zůstanete věrní modré barvě, nebojte se vymalovat třeba jednu modrou zeď. Ideálním kompromisem je dát k tomu nábytek jiné barvy a přidat dětský kobereček na hraní. Pokud jste zastáncem bílých zdí, vyzdobte místnost modrými doplňky. Nebojte se kombinovat hned několik odstínů modré. Výsledný efekt působí pohodově a vesele. Stejně tak můžete vsadit na zelenou, hnědou nebo třeba žlutou barvu. Nejdůležitější je, aby se malý klučina ve svém dětském pokoji cítil opravdu dobře.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..