Jak zakomponovat akvárium do interiéru

Klasickým akváriím, která jsou umístěna v okraji místnosti na nevzhledných kovových stojanech už v dnešní době, kdy se stále více dbá na design bytu, odzvonilo. Dnes již může být akvárium plnohodnotným doplňkem interiéru. Může mít v podstatě jakýkoliv tvar i velikost a je možno ho ve Vašem bytě zakomponovat kdekoliv.

Cena akvária ovlivňuje mnohé

Vše se ovšem odvíjí od financí, které chcete nebo můžete do toho investovat. Jestliže chcete vysoce designové akvárium, existují dnes firmy, které Vám takové akvárium vytvoří přesně na míru z Vámi zvolených materiálů. Takové velké akvárium může sloužit i jako dělící stěna mezi pokoji anebo si ho můžete pořídit i do koupelny.

Akvarijní sety vyjdou levněji

V případě, že nechcete nebo nemůžete investovat do akvária příliš velké finance, poslouží Vám k tomu třeba i akvarijní sety, ke kterým je možno zakoupit samostatně k určitému typu a velikosti podstavec nebo přímo skříňku. Zde je třeba dbát na to, aby hrany akvária nepřesahovaly přes okraje skříňky, protože by hrozilo poškození akvária.

Dnes už máme i při koupi hotových skříněk pod akvárium nepřeberné množství materiálů, ze kterých jsou skříňky vyrobené, a tudíž je možno do Vašeho interiéru takový doplněk „napasovat“.

Pozor na velká akvária

Jestliže si Však chceme pořídit velké akvárium, musíme již uvažovat o vhodné konstrukci podstavce. Vždyť i takové menší akvárium, např. o rozměru 50x20x30 cm váží s naplněnou vodou přes 30 kg. Proto se vždy přesvědčte, že místo, kde akvárium umístíte má potřebnou nosnost. Určitě není nic příjemného se vrátit z práce domů a najít akvárium pod prasklou skříňkou vylité na podlaze. Zcela do jiné kategorie se dostaneme v případě opravdu velkých akvárií, u kterých se již neřeší nosnost skříňky, ale dokonce nosnost podlahy.

Dekorace v akváriu

Důležité jsou ovšem také dekorace přímo v akváriu. Jestliže chceme mít opravdu hezké akvárium, které nám poskytne estetický pohled, určitě volíme spíše dekorace přírodní. Jsou v nabídkách různých e-shopů. Mezi ty přírodní dekorace patří určitě kořeny a kameny, které si ovšem nemůžeme jen tak nasbírat v lese. Do akvária použijeme kameny strukturované, případně kameny lávové. Takové jsou dovážené z tropů nebo z Japonska, tak jako akvarijní kořeny.

 

Pomocí živých rostlin si můžete v akváriu vybudovat malou podvodní zahradu, kterou Vám může leckterý host závidět. A jestliže bude akvárium kvalitně nasvícené, určitě splní svůj účel.

 

 

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..