Jak vybrat stojací lampu do bytu?

Stojací lampa
Ohodnoť článek

Stojací lampy mají tu důležitou vlastnost, že neosvětlují celou místnost, v níž se nacházejí. To bezesporu oceníte třeba v okamžiku, kdy si ještě chcete číst, kdežto váš protějšek již chce spát.

Právě stojací lampy dovolí uskutečnit kompromis, protože neruší druhého zbytečným světlem. Stojacích lamp existuje značné množství a na následujících řádcích se máte příležitost seznámit s nejdůležitějšími kritérii výběru.

Nejčastější materiály stojanů lamp

Při výběru lampy bývá kromě její ceny zohledňován i materiál, na němž cena závisí. Nevyplatí se přitom nic podceňovat, protože na kvalitě materiálu do značné míry záleží, jak dlouho lampa vydrží.

Stojany lamp bývají často vyrobeny z různých kovů, ať již se jedná o měď, nerez, bronz nebo mosaz.

Jejich největší předností je nenáročná údržba a skutečnost, že působí dobře v jakémkoli barevně laděném interiéru. Jiným hojně užívaným materiálem je dřevo a také bambus. Extrém představuje stínidlo z křišťálu, za které si samozřejmě vydatně připlatíte.

Stojací lampy jsou dnes vybaveny moderními vymoženostmi

Stojací lampy dnes často disponují i rozličnými moderními vychytávkami, kterým je také možné přizpůsobit výběr.

Příkladem může být dotykové zapínání, kdy se prostě stačí dotknout zabudovaného dotykového stmívače.

Hitem poslední doby je pak dálkové ovládání, které nejen dovoluje libovolné zhasínání a rozsvěcení, ale někdy lze jeho prostřednictvím upravovat i jas nebo barvu světla.

LED žárovky válcují konkurenci

Při výběru žárovek do stojacích lamp jsou potom preferovány LED žárovky. Pro jejich volbu hovoří nejvyšší výdrž, svítivost i odolnost vůči otřesům.

Zákazníci si za LED žárovky sice něco připlatí, ale tato investice se rozhodně vyplatí. Proto dnes vítězí nad reflektorovými, úspornými, halogenovými i standardními žárovkami, když poslední se sice již nevyrábí, ale přesto se někdy na pultech ještě objeví.

Při nákupu stojacích lamp je vhodné obrátit se na některého z prověřených výrobců, mezi něž patří kupříkladu www.profisvitidla.cz.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..