Jak snížit teplo v bytě?

Venkovní rolety
Jak snížit teplo v bytě?
Ohodnoť článek

Jedním z vysoce efektivních způsobů, jak snížit teplo v bytě, je použití stínění. Zkuste si pořídit předokenní rolety. Ty mají navíc soustu dalších předností.

Otevřená plastová okna jsou způsob, jak v bytě vyměnit vzduch. V letních parnech vám ale teplotu v bytě nesníží. Když ráno okna zavřete a zatáhnete rolety, budete mít večer po návratu domů v bytě či domě příjemný chládek.

Ve večerních hodinách je venkovní teplota snesitelná a můžete vytvořit průvan. Těsně před spaním pak vyměníte vzduch a přes noc lze nechat okno otevřené.

Ventilátor a klimatizace

Pokud nejste příznivcem klimatizace, pořiďte si třeba jen ventilátor. Můžete mít designové kousky, které mohou být i bezlopatkové. Dají se dobře nastavovat a regulovat. Ventilátory jsou oproti klimatizaci šetrnější k našemu zdraví.

Ventilace může být příčinou bolesti kloubů, angín a může šířit bakterie a plísně. Pořizovací cena i údržba klimatizace je vyšší, než je tomu u ventilátorů.

Jak jste na tom s izolací

Izolace je prospěšná i v létě. V zimě vám nepustí dovnitř chlad a uchovává uvnitř teplo. Pokud není dům dobře zaizolován, poznáte to. V zimě to poznáte na účtech za topení a v létě vám bude stoupat vnitřní teplota bytu.

Izolace budovy sníží výdaje za topení a v létě za izolaci. Izolace zatepluje a současně pomáhá udržet optimální teplotu v objektu po celý rok. Ochrání objekt před vnějšími vlivy.

Nepusťte sluneční paprsky dovnitř

Horko v bytě nebo domě mohou vyřešit i rolety před okno. Screenové rolety dovedou odrazit nebo pohltit mnoho přímého i rozptýleného slunečního záření, které na ně dopadá. Vznikne příjemné šero, které stále umožňuje běžné domácí činnosti.

Na nárůstu vnitřní teploty se ale propuštěné světlo nijak neprojeví. Tok energeticky vydatného slunečního záření rolety zastaví ještě před oknem a to se neohřívá.

Takto lze snížit teplotu v bytě o mnoho stupňů. Navíc dokáží zvýšit bezpečnost objektu a snížit hluk. Prodlouží životnost oken i rámů. Zvýší i zaizolování objektu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..