Jak financovat své bydlení? Úvěr ze stavebního spoření se jeví jako nejlepší volba

Uver

Bydlení patří mezi základní lidské potřeby. Většina chce opustit byt svých rodičů a postavit se na vlastní nohy. Bohužel dostupnost bydlení je stále komplikovanější. A to platí jak o jeho pořízení, tak i o zvelebení. I proto je na místě řešit danou situaci úvěrem. Který je tím nejlepším?

Pomůže stavební spoření. Proč?

Kdo je v dnešní době odpovědný, ten myslí na budoucnost. Vzhledem k zajímavým výhodám dominuje stavební spoření. Zajímavým unikátem je fakt, že existuje také úvěr ze stavebního spoření. To znamená, že žadatel nemá k dispozici jenom svou naspořenou sumu, ale může si zažádat o peníze navíc.

Lepší než hypotéka

Získat v dnešní době dobrou hypotéku je stále komplikovanější. Jak pro nutnost vlastních finančních prostředků, tak pro důvody související s růstem úrokových sazeb. I proto je dobré vědět, že existují i jiné možnosti financování bydlení. Tím pochopitelně nemyslíme různé pochybné nebankovní půjčky, ale právě úvěr vycházející z takzvaného „stavebka“.

Využití je všestranné

Hypotéka může mít nevýhodu i v tom, že je značně omezena možnostmi, na které je možné schválené peníze čerpat. Oproti tomu úvěr o kterém mluvíme může být použitý na řadu situací související s bytovými potřebami jedince, páru i rodiny. Půjčka na byt může být využita jak na jeho případnou koupi, tak samozřejmě i na případnou rekonstrukci nebo úpravu. Navíc s jistotou, že vlastní naspořené peníze lze využívat na cokoliv.

Hodí se myslet na budoucnost

Budoucnost není radno podceňovat a je vhodné mít představu o tom, co bude za 5 či 10 let. Už nyní je vhodné oslovit zkušené finanční poradce, sdělit jim své plány a vyslechnout jejich řešení v podobě individuálního finančního plánu, který právě dostatek financí na řešení budoucích bytových potřeb.

V souvislosti s finančním plánem je možné už nyní vědět, s jakými financemi lze v budoucnosti počítat. Jak v případě těch naspořených, tak v případě žádosti o úvěr bez ručitele. I díky tomu je možné s dostatečným předstihem plánovat bytovou situaci spojenou právě s finančními možnostmi.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..