Jak designově vylepšit interiér? Vhodným bytovým textilem

Nelíbí se vám byt nebo dům kde bydlíte? Rekonstrukce není vždy jedinou možností, jak ho zajímavě vylepšit. Společně si ukážeme i další cesty, které vás zaujmout hlavně tím, jak jsou jednoduché. Ve všech případech se totiž zaměříme na bytový textil. Ten je často podceňován, přičemž vylepšit vzhled jakéhokoliv interiéru dokáže lépe než cokoliv jiného. Podívejte se, jak na to.

Záclony jsou základ

I když dnes řada lidí volí například žaluzie nebo rolety, my doporučujeme jít cestou klasiky. Okno, ale i balkonové dveře nebudou působit prázdným dojmem. Pověšené záclony je mohou vylepšit lépe, než si myslíte. Délka může okno klidně přesahovat třeba až k zemi a díky celé řadě různých vzorů se stane decentním prvkem, který umí přitáhnout pozornost a eliminovat nudu v okolí okna.

Závěs jako designový doplněk

Pokud máte žaluzie nebo rolety, tak klasický závěs nemusíte používat k tomu, abyste vytvořili potřebnou tmu. To ale neznamená, že byste ho doma neměli mít. Začněte ho vnímat jako estetický doplněk. Co lépe naruší klasické bílé stěny než něco barevného, co je v jejich blízkosti pověšeno? Pestřejší barvy jsou v interiérech velmi populární a jsou to právě závěsy, kterými je sem jednoduše přidáte. Kromě barev samozřejmě můžete vsadit na různé decentní, ale i extravagantní vzory, kterých se rozhodně nemusíte bát v žádných moderně vyhlížejících interiérech, které mají mnohdy problém s tím, že jsou pro samou bílou až sterilní.

Zaměřte se na gauč, či svou postel

Pokud jde o obývací pokoj, určitě se nebojte různých pestrých polštářů. Stačí vhodně zvolené povlaky a uvidíte, jak tento prostor prokoukne. V případě ložnice propojené s obývacím pokojem se určitě nebojte využít pestřejší a barevnější povlečení. Když už máte 2 místnosti v jedné, snažte se je sladit a zajistit, aby vzájemně ladily. Doporučujeme takový odstín, který by svým nádechem ladil s jinými prvky v interiéru – třeba právě s polštářky na vašem gauči.

1 Komentář na Jak designově vylepšit interiér? Vhodným bytovým textilem

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..