Interiér koupelny: Zpestřete ho kreativně

Textilie do koupelny patří, pixabay.com

Ještě donedávna byla bílá barva jako dominantní prvek koupelny nepsaným pravidlem. Svůj podíl na tom měl vzhled potřebného sanitárního vybavení i jakási podvědomá nutnost optické snahy o co největší čistotu koupelnového prostoru.

Moderní trendy ale velí design koupelny trochu zpestřit. V případě malé místnosti, jakými koupelny často bývají, ale jde o poměrně složitý problém. Příliš mnoho barev může na naši mysl působit rušivě a naopak mírné barevné změny nemají ten žádoucí efekt. Jak při zařizování barevné koupelny nešlápnout vedle?

Sjednoťte barevný základ koupelny

Předem si stanovte základy, na kterých svou koupelnu postavíte. Platí totiž, že nemůžete mít vše. Pokud toužíte po barevných stěnách, volte jednoduchý nábytek a vybavení v bílé barvě nebo pastelovém odstínu zvolené výmalby. Naopak dřevěný nábytek si žádá stěny co nejsvětlejší – bílé, smetanové, béžové apod. Je dobré, když koupelna působí na první pohled spíše studenějším dojmem. Hřejivost a útulnost pak snadno dodají zvolené doplňky, které díky nenápadným barvám snadněji nakombinujete.

Jednoduchý barevný základ koupelny nabízí široké možnosti kombinace doplňků, pixabay.com
Jednoduchý barevný základ koupelny nabízí široké možnosti kombinace doplňků, pixabay.com

Vpusťte do koupelny pestrost díky obkladačkám

Dlaždice v koupelně mají jednu velkou výhodu: nepůsobí přeplácaným dojmem, ani když při jejich pokládce popustíte uzdu fantazii. Jednoduché bílé obložení s barevným proužkem už dávno není IN, proto se bez obav pusťte do barevných mozaiek, které prostor koupelny osvěží a zároveň zútulní. Jestliže si v oblasti kombinace barev příliš nevěříte, vsaďte na profesionálně sestavené mozaiky, předem připevněné na síťce, které se snadněji pokládají.

TIP: Mozaikami obložte pohledovou stranu koupelny nebo jen sprchový kout. Celistvé obložení malým koupelnám nesvědčí, působí pak přeplácaně až stísněně.

Mozaikové obklady koupelnu rozzáří, maag.cz
Mozaikové obklady koupelnu rozzáří, maag.cz

Doplňky laďte společně

Rám zrcadla, vnitřní prostor otevřené skříně nebo váza na květiny – to všechno bude společně vypadat nejlépe oblečené do jedné barvy. Vsaďte na kontrast v podobě červené, oranžové nebo třeba sytě zelené. Pomoci může i šikovné osvětlení, třeba v rámu zrcadla.

Sladěné doplňky koupelnu sjednotí, flickr.com
Sladěné doplňky koupelnu sjednotí, flickr.com

Nezapomínejte na koupelnové textilie

V případě ručníků nebo koupelnové předložky nemusíte urputně přemýšlet nad tím, jestli se do prostředí koupelny hodí nebo ne. Jejich velkou plochu je ale třeba rozhodně brát v potaz. Když se vám povede sladit koupelnové textilie a mít po ruce třeba tří různě barevné sady, můžete koupelně dodat pokaždé docela jinou vizáž, a to skoro bez práce.

Textilie do koupelny patří, pixabay.com
Textilie do koupelny patří, pixabay.com

Zeleň do každé koupelny

Zelená barva uklidňuje, proto bychom na ni v koupelně neměli zapomínat. Živým květinám se daří jen v místnostech s oknem, ale umělé můžou vypadat stejně dobře. Pokud se vám umělé dekorace příčí, doplňte zelenou barvu alespoň na strop nebo do okolí vany, kam chodíte relaxovat. Vaše mysl vám bude vděčná.

Zeleň v koupelně může mít řadu podob, pixabay.com
Zeleň v koupelně může mít řadu podob, pixabay.com

Obraz do koupelny? Proč ne

I obrazy dokáží dodat místnosti žádané vyznění a pestrost. V koupelně na ně nejsme moc zvyklí, ale to neznamená, že se sem nehodí. Vlhké prostředí jim nesvědčí, ale stačí použít odolný lak nebo sklo a máte po starostech. Líbit se jim bude hlavně nad vanou nebo nad umyvadlem, kde si jich každý příchozí všimne na první pohled.

Místo obrazů lze použít malá dekorativní zrcadla, pixabay.com
Místo obrazů lze použít malá dekorativní zrcadla, pixabay.com

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..