Inspirace pro dokonalou kuchyň aneb rustikální styl

Rustikální kuchyně
Ohodnoť článek

V dnešní době je velmi žádaná tradiční rustikální kuchyně, která má opravdové nenapodobitelné kouzlo. Pyšnit se může svým osobitým stylem, a to v kombinaci s přírodním materiálem a líbeznými doplňky. Díky těmto faktorům hýří z tohoto stylu značná spokojenost a vytoužená domácí pohoda, kde se dennodenně vaří a také se schází celá rodina.

Jedná se o nestárnoucí klasiku, která se hodí spíše do více osvětlené místnosti. Přírodní materiál pak kuchyň ještě více zatraktivní a bude na vás působit velmi uvolněným dojmem.

Materiály

Jehličnaté dřeviny jako borovice a smrk anebo dřevo listnatých stromů: ořech, hruška, třešeň, bříza, olše, dub nebo buk. To jsou všechno materiály z kterých se tento styl vytváří. Dřevo následně prochází úpravou. Podíl ruční práce je v tomto odvětví opravdu ohromující, konkrétně například lakování, voskování, fládrování, patinování a kartáčování.

Tyto úpravy jsou mnohdy skutečně úctyhodnou replikou dobového nábytku, s kterým se jistě vrátíte do starých časů.

Spotřebiče volte v duchu rustikálního stylu

Volba spotřebičů do rustikální kuchyně je velmi ošemetná situace, na kterou je nutno se dobře připravit. Volte opravdu takové výrobky, jež budou přesně zapadat do vaší kuchyně. Jedinečný design evokuje staré časy již na první pohled.

Dnes je na výběr opravdu široké spektrum produktů, jako například retro mikrovlnná trouba. Mimochodem, ta společně s klasickou troubou a lednicí jde nejvíce vidět, proto pečlivě přemýšlejte. Případná nesladěnost může pokazit celkový vzhled tohoto stylu, a to určitě nechcete.

Kvalitní rustikální kuchyně vybírejte u výrobců, kteří mají bohaté zkušenosti a také reference. V tomto ohledu volíme zejména na základě fotografií již vyhotovených kuchyní, proto si dobře rozmyslete, do čeho půjdete. Jedná se totiž o dlouhodobou záležitost, která by měla zkrášlovat vaše bydlení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..