I domácí klimatizace nebo ventilátory mohou vypadat dobře. Inspirujte se!

Stropní ventilátor ve tvaru palmových listů, pixabay.com

S přicházejícím tropickým počasím přichází otázka pořízení nejrůznějších přístrojů ochlazujících prostor znovu na přetřes. Ne vždy je nutné zasadit do středu obýváku nebo dětského pokoje monstrum, které na první pohled prozradí svůj skutečný účel. Naopak designové ventilátory, klimatizace nebo čističky vzduchu na svou původní funkci vůbec odkazovat nemusí a neznalému návštěvníkovi se jeví jen jako krásná dekorace moderního bytu.

Stropní ventilátory pro rychlé ochlazení vzduchu

Pokud plánujete jen malou investici a k plné spokojenosti vám stačí pouze krátkodobé ochlazení vzduchu v místnosti, bude stropní ventilátor tou pravou volbou. Dá se pořídit od několika stokorun a jeho instalace nevyžaduje žádný složitý zásah do elektroinstalace. Stačí si vybrat stropní ventilátor kombinovaný se světlem a nahradit s ním stávající lustr.

Stropní ventilátor ve tvaru palmových listů, pixabay.com
Stropní ventilátor ve tvaru palmových listů, pixabay.com

Do větších místností ale jeden stropní ventilátor nestačí, větší službu udělají dva nebo čtyři umístěné v rozích. Ty už mít osvětlení nutně nemusí.

Stropní ventilátory je doporučeno instalovat ve výšce 2,3 metru nad podlahou. Budou komfortní i pro osoby vysokého vzrůstu a bezpečné i pro hrající si děti. Ventilátor umístěný ve větší výšce zase nedokáže zajistit efektivní cirkulaci vzduchu a jeho výkon vyjde z velké části naprázdno.

Ventilátor v zámeckém stylu, pixabay.com
Ventilátor v zámeckém stylu, pixabay.com

Vzhled ventilátoru přizpůsobte svému interiéru. Barevně ho slaďte, pokud na něj nechcete příliš upozorňovat nebo zvolte kontrastní barvu a udělejte z něj novou dominantu pokoje.

Výběr druhů a stylů stropních ventilátorů je skoro neomezený. Není tedy problém sehnat kousek napodobující secesní zdobnost a umístit ho do honosného obýváku po prababičce. Děti zase ocení veselé a barevné přístroje, které zapadnou do jejich pokojíčku.

Ventilátor
Zdroj: Gavri.cz

Neviditelné ventilátory do koupelen

Koupelna nebo kuchyň patří k místnostem, které vynikající proudění vzduchu přímo vyžadují. Ve hře je vysoká vzdušná vlhkost i nepříjemné pachy. Ale zároveň se na jejich půdorysu potýkáme s problémem nedostatku místa. Neviditelné designové ventilátory umí tyto problémy vyřešit. Na první pohled vypadají jako obyčejná dekorace vystupující z plochy zdi. Za jejich nenápadnou přední stranou se ale skrývá sofistikované odvětrávací zařízení, které zvládne i tu největší zátěž.

Designové klimatizace a jejich jedinečné funkce

Díky domácí klimatizaci můžete svému domu či bytu dopřát více než jen proudící a ochlazený vzduch. Ty nejlepší klimatizace jsou zároveň čističkami, které vzduch zbaví až 90% prachu a zároveň ho ionizují, takže pobyt v takové místnosti je mnohem příjemnější.

Jsou energetické a velmi tiché. Lze je postavit prakticky kamkoliv aniž by narušily pohodlí a komfort obývaného prostoru. A navíc se tváří pouze jako zajímavá moderní dekorace a jejich pravý účel rozezná na první pohled málokdo.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..