Chcete bydlet v čistotě? Kvalitní vysavač je základ. Jak ho vybrat?

Podlaha

Říká se, že čistota je půl zdraví. V domácnostech to samozřejmě platí dvojnásob a tak je na místě udržovat je jako ze škatulky. Dnes už nemusíte spoléhat jenom na kýbl s hadrem, jelikož vám pomohou moderní pomocníci. Jedním z nich je také vysavač, který se hodí každému, bez ohledu na to, jakou má doma podlahovou krytinu. Je osvědčeným pomocníkem na:

  • Koberce
  • Dlažbu
  • Lino a vinyl

Dřevo a plovoucí podlahu

Jak a podle čeho vybrat ten pravý? Na co se při výběru zaměřit a co je naopak nepodstatné? Výběrem toho nejlepšího vysavače vám provedeme. Pojďme na to.

Mějte jasno nad typem vysavače

První krok, který musíte udělat? Je třeba ujasnit si, jaký typ chcete používat. Největší zájem je o klasiku, jelikož je spojena primárně s dostatečným výkonem. Kdo naopak potřebuje vysavač spíše jako doplněk, může sáhnout po variantě tyčové, eventuelně ruční. Dále tu jsou lidé, které úklid zase až tak nebaví. V takovém případě jsou osvědčenou volbou vysavače robotické, které pracují zcela automaticky. Na trhu existují i varianty multifunkční a centrální, které jsou však častěji vybírány do podnikatelského segmentu. Do běžného bytu, nebo menšího rodinného domku nejsou ideálním pomocníkem.

Kvalitní výkon znamená skvělý výsledek

Jednou z hlavních hodnot, na které se zaměřit, je takzvaný výkon vysavače. Ten si lze laicky vysvětlit jako určitá síla sání. Čím je výkon vysavače větší, tím efektivněji dokáže nasát i dále a hlouběji nacházející-se nečistoty. S čím si výkon neplést, to je takzvaný příkon. Zde se mluví o množství elektřiny, kterou vysavač spotřebovává. Obě hodnoty spolu samozřejmě souvisí, ale ne vždy platí, že vysoký příkon znamená i vysoký výkon. Když je vysavač špatně navržen, může být jenom neefektivním žroutem energie.

Kam s nečistotami?

I to hraje velkou roli. Kdo nechce po každém vysávání chodit k popelnici, tomu doporučíme klasické sáčky, ideálně s velkým objemem. Z hlediska praktičnosti jsou nejlepší volbou. Pozor však na možná zdravotní rizika, jelikož doma budete dlouhé týdny přechovávat mnoho odpadu, ve kterém se mohou nacházet mikroorganismy a mnoho dalšího. Z hlediska zdraví mohou být lepší volbou klasické vyjímatelné nádoby, které se po vysávání hned vysypou.

Zajímejte se o jednoduché použití

Důležitou roli může hrát i hlučnost. Málokdo chce, aby o jeho vysávání věděl celý panelák. Také nezapomínejte na hmotnost a velikost, jelikož možnost vysavač snadno uložit i vyndat je také něco, co každá domácnost ocení. Roli při použití mohou hrát i různé nástavce, multifunkční klouby, kartáče a další příslušenství, díky kterému se lze dostat na hůře dostupná místa, či zefektivnit vysávání různých podlah. I to jsou věci, které je třeba brát v potaz, když je vybírán vysavač, se kterým má být úklid rychlý a efektivní.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..