Čeští dodavatelé elektřiny nabízejí certifikovanou energii z obnovitelných zdrojů

Energie z obnovitelných zdrojů je komodita, o kterou je mezi příznivci ekologie vysoká poptávka. Sen, jehož uskutečnění se ještě donedávna zdálo být nepravděpodobné, se pomalu začíná stávat realitou, a stále více dodavatelů zařazuje do své nabídky tarify s garantovanýma certifikovaným zdrojem. Elektřina z obnovitelných zdrojů je tak stále dostupnější a navzdory obecnému mínění není ani o mnoho dražší, než běžné tarify. Existuje tak reálná pravděpodobnost, že se zelené tarify rozšíří po domácnostech i podnicích do té míry, že zejména kondenzační elektrárny s nízkou účinností už nebudou potřeba.

Ekologie leží na srdci spotřebitelům i dodavatelům

I přes instalaci sirných a prachových filtrů jsou uhelné elektrárny stále jedním z největších znečišťovatelů ovzduší. To je také důvod, proč světové politické autority pravidelně upravují emisní limity, které mají přispět ke snížení dopadů znečištění na zdraví obyvatel svých států. Přesto však jsou uhelné elektrárny stále klíčové k pokrytí poptávky po elektrické energii, která se zlepšující se technikou neustále stoupá. Ekologie se naštěstí stala jedním z hlavních cílů jak spotřebitelů, tak v závislosti s tím také dodavatelů elektrické energie, kteří začali odebírat energii ze solárních a větrných elektráren, které životní prostředí zatěžují výrazně méně.

Zelenou energii dodavatelé získávají zejména od českých dodavatelů a pochází ze solárních panelů, větrných turbín, vodních a přečerpávacích elektráren nebo z bioplynových stanic. U seriózních dodavatelů ekologické elektřiny si pak můžete zvolit, ze kterého z těchto zdrojů bude vaše zelená elektřina pocházet.

Zelená energie je stále dostupnější

V souvislosti s odběrem elektrické energie z obnovitelných zdrojů se mnoho lidí nejčastěji obává vysoké finanční náročnosti certifikovaných tarifů. Pravdou je, že jsou sice o něco dražší, ale toto navýšení se pohybuje pouze v řádu desetikorun. Při průměrné spotřebě českých domácností, které pro čtyřčlennou rodinu žijící v městském bytě činí zhruba 2,5 MWh za rok, si tak připlatíte zhruba stokorunu v závislosti na tom, který dodavatel ekologické elektřiny vám energii poskytuje.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..