Zpestřete vzhled fasády a interiéru vašeho domova

Jestliže se poohlížíte po inspiraci či jen potřebujete nějakou změnu, protože vás nebaví už ten stereotyp, jistě bude pro vás přínosem tento článek. Zaměříme se konkrétně na to, jak zpestřit vaši fasádu či samotný interiér bydlení tak, abyste se cítili skvěle. Jelikož barvy laky lze sehnat opravdu všude, vaši práci to nijak neohrožuje a můžete se do ní ihned pustit.

Vzhled domu vytváří fasáda

Jako estetický prvek vašeho bydlení, jenž výrazně ovlivňuje finální vzhled, kterého si všimnou všichni, je fasáda. Nevytváří ale jen vizuální dojem, nýbrž má taky ochranné funkce. Mezi ně patří například ochrana před povětrnostními vlivy či před zatékáním vody. Výrazně ovlivňuje také termoizolační vlastnosti daného objektu.

Pokud provádíte jisté úpravy na fasádě, je nutno dodržovat potřebné kroky tak, aby vše bylo provedeno správně. Malířské a fasádní barvy jsou pak dostupné v mnoha obchodech, které najdete například i na internetu. Obracejte se především na ověřené prodejce s mnohaletými zkušenostmi.

Existují různé druhy

Odborníci doporučují natírat fasády za teplejšího počasí, jelikož nátěr dobře zasychá. Vyvarujte se ale natírání na přímém slunci, může dojít k popraskání. Nemusíme ani připomínat, že není vhodné natírat za deště.

Vybírat pak můžete mezi akrylátovými a silikátovými barvami. Jaký je rozdíl? Akrylátovými se natírají zejména budovy, které mají problémy s vlhkostí. Barvy jsou elastické, propustné, omyvatelné, atd. Napříč tomu silikátové se využívají především na starších a památkově chráněných objektech, ale i na novostavbách. Důvod je prostý, a to ten, že poskytují vyšší paropropustnost a vodopropustnost. Díky tomuto faktoru dochází ke snadnému ucházení vlhkosti pryč z objektu.

Interiér vyžaduje vhodný tón barev

Pro vylepšení interiéru používejte vhodné barvy laky. A to z jednoho prostého důvodu.  Tón barev je důležitý jak z technického, tak i vizuálního hlediska. Tmavší a menší místnosti vyžadují světlejší barvy, naopak větší s vyšším osvětlením sytější odstíny. Záleží také na vašem vkusu, nicméně tyto faktory jsou obecně dané a užitečné.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..